Komentari 22

Rosberg pobijedio na domaćoj stazi, dostigao je i Caracciolu

6

Nico Rosberg postao je prvi Nijemac koji je na Velikoj nagradi Njemačke pobijedio u bolidu njemačkog proizvođača još od 1939. godine, kad je slavio Rudolf Caracciola

Mercedesi su pobijedili na devet od ovogodišnjih deset utrka Formule 1, a na svojoj stazi u Hockenheimu nisu dopustili baš nikakvo iznenađenje. Nico Rosberg startao je s pole positiona i čuvao svoje vodstvo bez greške, čime je prvi put u karijeri pobijedio u Njemačkoj. Rosbergu je to četvrta pobjeda sezone, kojom se učvrstio na prvom mjestu ukupnog poretka sa 190 bodova.

Drugi je na Hockenheimu bio Valtteri Bottas. Finac je treću utrku zaredom završio na postolju, donio Williamsu 300. postolje u povijesti, a uspio je iza sebe zadržati Lewisa Hamiltona koji je bio u strašnom naletu.

Britanac u Mercedesu startao je s 20. mjesta na gridu i došao do postolja, pa na drugom mjestu ukupnog poretka zaostaje 14 bodova za momčadskim kolegom u borbi za naslov prvaka.

Na startu je tešku nesreću imao Felipe Massa koji se preokrenuo u prvom zavoju, a samo devet vozača završilo je utrku u istom krugu.