Komentari 4

Kovačević prvakinja Europe u karateu, ženska ekipa srebrna

2

Bronce su na Europskom karate prvenstvu osvojili Ivana Bebek (61 kg) i Danil Domjdoni (60 kg). Ivana je sestra poznatog nogometnog suca Ivana Bebeka

Nakon što je lani u Zurichu osvojila europsko srebro, 27-godišnja Opatijka Jelena Kovačević najavila je mogućnost svršetka sportske karijere. Srećom, to se nije dogodilo a ljepuškasta Jelena u subotu je po drugi put postala europska prvakinja u karateu, u kategoriji do 55 kg. U finalu EP-a na Tenerifeu, Kovačević je pobijedila Njemicu Bitsch sa 2:1.

- Ja sam presretna. Premda će nekima sve to zazvučati jednostavno kada sam ja u pitanju jer kažu da je samo u pitanju koje boje će medalja biti, ovaj puta to nije bilo tako. Ovaj puta nisam mogla odraditi pripreme do kraja, no 20 godina rada i talent su mi omogućili da se i sa malo slabijim pripremnim ciklusom popnem na europski vrh - kazala je dvostruka europska prvakinja.

Borbena ženska ekipa nije uspjela pozlatiti finale, izgubile su od Turkinja (0:2), no i srebro je spektakularan domet. U borbi za broncu svoje prve seniorske medalje na velikim natjecanjima domogla se Ivana Bebek (61 kg), sestra poznatog nogometnog suca Bebeka. Ona je dominirala protiv Slovakinje Kubinske (4:0), baš kao što je u borbi za broncu učinio i bivši svjetski i europski prvak Danil Domdjoni (60 kg) protiv Francuza Lopesa (4:0).

Nažalost, četiri prigode za broncu u subotu nisu iskorištene. Logarušić, 18-godišnji maturant iz Sesveta, izgubio je na sudačko preglasavanje od Talijana Masse, a isto se, nakon 0:0, dogodilo i talentiranoj Ivoni Tubić (68 kg). Ana Marija Čelan (preko 68 kg) minimalno je izgubila od Francuskinje Ibrahim (0:1), dok je kataška trojka pobijeđena od Francuza (0:5).