Komentari 9

Karate: Marina Barac srebrna na Euru, 4. hrvatska medalja

1

Barac je osvojila europsko srebro u juniorskoj konkurenciji u sportu u kojem je prvu medalju za neovisnu Hrvatsku osvojio Enver Idrizi. A bilo je to 15. siječnja 1992.

Hrvatska karatašica Marina Barac osvojila je europsko srebro u juniorskoj konkurenciji do 59 kilograma na Europskom prvenstvu u ciparskom gradu Limassolu.

Barac je sudačkim preglasavanjem pobijedila Latvijku Alinu Kornišovu. Nakon skromnijeg starta uslijedio je uvjerljiv put do finala i pobjede protiv Njemice Julie Pichler (3-1), Talijanke Alessie Pappapico (5-0) i Srpkinje Andrijane Vasović 3-0.

No u finalu je bolja bila Francuskinja Gwendolina Philippe 1-0.

Hrvatska u berbi medalja

Četvrta je to medalja za Hrvatsku na juniorskom Euru. Prvu je osvojio Luka Bokarica iz zagrebačkog KK Princa. Luka je bio brončani u katama. Kristijan Obrazović iz KK Velike Gorice izgubio je u finalu kadeta u kategoriji do 63 kilograma i osvojio je europsko srebro, a njegov kolega iz kluba Igor Vrban kući se vraća s broncom u kategoriji preko 70 kilograma.

Prva medalja za neovisnu Hrvatsku stigla iz karatea

Hrvatska se ponosi karateom jer je upravo iz ovog sporta stigla prva medalja nakon međunarodnog priznanja Republike Hrvatske 15. siječnja 1992.

Tog dana Enver Idrizi osvojio je prvu medalju za neovisnu Hrvatsku. Idrizi se okitio zlatom u Milanu na Svjetskom kupu. Na kaseti je presnimio hrvatsku himnu, a ispod kimona imao je spremnu zastavu.