Komentari 7

Medveščak u Rigi doživio 11. poraz: Dinamo je slavio 4-3

1

Moramo biti momčad koja će se u svakoj utakmici boriti do posljednjeg daha i moramo pronaći način kako da ovakve utakmice pobijedimo, a ne da ih izgubimo...

Hokejaši Medveščaka u utakmici 16. kola KHL lige poraženi su od Dinama iz Rige 3-4. Bio je to 11. poraz za 'medvjede' koji se nalaze na 12. mjestu Zapadne konferencije

Nakon prve trećine koja je završila bez golova, u drugoj smo vidjeli pravu malu golijadu s pet golova. U 26. minuti Pjotr Sčastlivij je zabio za 1-0, da bi četiri minute kasnije Maris Bičevskis povećao vodstvo. Samo 22 sekunde kasnije 'medvjedi' su uzvratili na isti način zabivši dva brza gola. Prvo je mrežu Masalskisa načeo Matt Anderson, a tri minute poslije njega ponovo ju je zatresao i Patrick Bjorkstrand. U 40. minuti Darzinš zabija za novo vodstvo domaćina, a na 3-3 je izjednačio Martin St. Pierre u 45. minuti. Pobjedu domaćinima osigurava Darzinš u 58. minuti susreta. Zagrebačka je momčad nakon presinga u samom finišu čak i zabila za izjednačenje, ali su suci nakon višeminutnog pregledavanja snimke odlučili ne priznati gol jer je postignut nakon isteka vremena.

- Navijači su imali priliku gledati jednu čvrstu i borbenu utakmicu, ali malo sam razočaran ishodom. Nije lako kada dođeš u momčad tijekom sezone, kada s njima ne odradiš pripreme, i trebat će mi možda tri ili četiri utakmice da se uhodam i da vidim koje sve promjene moram napraviti. Neki igrači su u ovom susretu odigrali odlično. Moramo biti momčad koja će se u svakoj utakmici boriti do posljednjeg daha i moramo pronaći način kako da ovakve utakmice pobijedimo, a ne da ih izgubimo - rekao je trener Medveščaka Doug Shedden kojeg čeka nova utakmica u nedjelju protiv Atlanta u Mitiščima