Komentari 21

Bogdanović je prvi Hrvat na All-Staru nakon čak 12 godina

3

Hrvatska je tako dobila prvog igrača na All-Star vikendu još od 2003., kad je Gordan Giriček igrao za novake i zabio 13 koševa za 23 min. u porazu od igrača 2. godine

Hrvatska će imati dva predstavnika na vikendu svih zvijezda u NBA ligi! Nakon što je objavljeno da će Neven Spahija biti pomoćnik u stručnom stožeru Istoka, u srijedu je najjača košarkaška liga svijeta objavila i da je Bojan Bogdanović pozvan na susret novaka u ligi.

U toj utakmici igrat će najbolji igrači prve i druge godine u NBA ligi, a po prvi put će biti podijeljeni u reprezentacije SAD-a i ostatka svijeta.

Bogdanović je do poziva došao uz 7.4 koševa i 2.5 skokova po utakmici u svojoj prvoj sezoni preko bare. Njegovi Brooklyn Netsi trenutačno su deveti na istoku s 18 pobjeda i 26 poraza, no u slaboj Istočnoj konferenciji nedostaje im samo jedna pobjeda da dostignu osmoplasirane Charlotte Hornetse.

Hrvatska je tako dobila prvog igrača na All-Star vikendu još od 2003. godine, kad je Gordan Giriček igrao za novake i zabio 13 koševa za 23 minute u porazu 132-112 od igrača druge godine.

Prije toga su Toni Kukoč i Dino Rađa igrali 1994. godine za Fenomene, Kukoč je zabio 14, a Rađa dva koša u pobjedi 74-68 protiv Senzacija.

Najveće iznenađenje ove godine jest nepozivanje Jusufa Nurkića. Bivši centar Cedevite u prvoj sezoni među Denver Nuggetsima ima 6.5 poena, 5.9 skokova i 1.2 blokada za 15.8 minuta po utakmici.

Utakmica SAD-a i ostatka svijeta igra se u petak, 13. veljače u domu Bogdanovićevih Netsa, Barclays Centeru u Brooklynu.