Komentari 10

Cibona poražena tek poslije 45 minuta: Mavra junak i tragičar

1

Dominik Mavra odigrao je novu odličnu utakmicu, spašavao je Cibonu s tri trice u produžetku, a u posljednjem napadu blokirao ga je Michael Lee za pobjedu Mađara

Cibona je tek nakon dodatnih pet minuta poražena u gostima kod mađarskog Szolnokija. Bilo je 89-87, što je Ciboni deseti poraz u 19 odigranih utakmica, pa Partizan na posljednjem mjestu koje vodi u doigravanje ima tri pobjede više od branitelja naslova.

Hrvatski viceprvak vodio je 72-70 nakon koša Ivana Siriščevića na ulasku u posljednju minutu četvrte četvrtine, ali Strahinja Milošević s dva je slobodna bacanja odveo utakmicu u produžetak.

Tamo su Mađari stalno bili korak ispred, no Dominik Mavra s dvije je trice donio vodstvo Ciboni 82-80 dvije minute prije kraja produžetka. David Vojvoda povezao je četiri koša za prelazak domaćih u vodstvo u posljednjoj minuti, no Mavra s nova dva bacanja vraća sve na početak (84-84).

Čak i kad je Lazeric Jones zabio za 87-84, Mavra je znao odgovoriti svojom trećom tricom u dodatnih pet minuta, a Michael Lee s crte slobodnih bacanja osigurao je prednost 89-87 za Szolnoki uoči posljednjeg napada Cibone. Lopta je išla u ruke Mavri, kojeg je upravo Lee blokirao, za devetu pobjedu Mađara u sezoni.

Mavra je zabio 21 koš, uz šest skokova i pet asistencija. Marko Jagodić Kuridža uz 21 koš imao je i 12 skokova, dvoznamenkasti su bili i Jure Lalić sa 17 i Siriščević s 12 koševa. Vlado Ilievski nije ulazio u igru. Jones je zabio 24, a Vojvoda 21 koš za Szolnoki.

U subotu je Cedevita pobijedila MZT, a Zadar igra u ponedjeljak protiv Mega Leksa. Na ljestvici vodi Crvena zvezda s 18 pobjeda u isto toliko utakmica, Budućnost ima 15-3, Cedevita 13-6, a Partizan 12-7. Cibona je osma s 9-10, Zadar je na omjeru 9-9.