Komentari 26

Zadrani nemoćni protiv Crvene zvezde pred četiri tisuće ljudi

6

Nakon poraza Cibone u Podgorici, poražen je i Zadar. U Krešinom domu gostovala je Crvena zvezda i pobijedila 79-63. Zadržala je stopostotni učinak na startu lige

Ni četiri tisuće gledatelja nisu pomogle momčadi Ante Nazora. U petom kolu ABA lige Zadar je doživio treći poraz, na svojem terenu, protiv prvog favorita za osvajanje regionalnog naslova. Crvena zvezda bila je bolja s 79-63.

Zadar je zabio samo deset poena u prvoj četvrtini, što je bio najbolji dokaz koliko je čvrsta obrana Beograđana u novoj sezoni. Na poluvrijeme se otišlo sa sedam razlike za goste (30-37), no u trećoj četvrtini Marcus Williams, Luka Mitrović i Nikola Kalinić vuku napade kojima je Zvezda zabila 28 poena za deset minuta igre.

Najveća prednost bila je 18 razlike (53:71) s polovice posljednje četvrtine, što su Zadrani smanjili na konačnih 79-63. Filip Kraljević imao je 14 poena i devet skokova za Zadar. Luka Mitrović predvodio je goste sa 16 poena.

Cibona je izgubila u subotu u gostima kod Budućnosti (101-79), koja je kao i Crvena zvezda na omjeru 5-0 na početku lige. Zadar je pao na 2-3, Cibona je na 1-4, a jedini hrvatski klub koji bi mogao na pozitivan učinak jest Cedevita. Igrači Jasmina Repeše u ponedjeljak u 20:30 dočekuju Igokeu u potrazi za trećom pobjedom u prvih pet kola.