Aničić zabio u remiju Astane, Schürrle srušio Moskovljane

6

Kazahstanski prvak Astana imala je 2-0 protiv Benfice, a završilo je 2-2 uz gol Marina Aničića. Wolfsburg je pobijedio CSKA u Moskvi 2-0 golovima Schürrlea

Benfica se s puta dugog čak 6164 kilometra u daleku Astanu , gdje je gostovala u petom kolu skupine C Lige prvaka, vraća s bodom koji joj gotovo jamči prolazak u osminu finala Lige prvaka. Kazahstanski i portugalski prvak remizirali su 2-2 u ledenim uvjetima Astana Arene.

Debitant u najelitnijem europskom klupskom nogometnom natjecanju odlično je ušao u utakmicu i poveo golom Patricka Twumasija na asistenciju Juniora Kabanange u 19. minuti.

Svoj je trenutak slave dočekao i bosanskohercegovački stoper hrvatskih korijena Marin Aničić , koji je s(p)retno leđima, nakon slobodnjaka Foxija Kethevohame u 31. minuti, zabio prvijenac u dresu kazahstanskog kluba i doveo Astanu na rub jednog od najvećih šokova ovosezonskog izdanja Lige prvaka.

Domaćini, ipak, nisu izdržali u visokom ritmu. Već prije predaha Raúl Jiménez vratio je Benficu u igru nakon ubacivanja Jonasa , a isti je igrač 18 minuta prije kraja sretno, od stative, zabio svoj drugi gol na utakmici postavivši konačnih 2-2 na asistenciju Andréa Almeide .

Iako se povukla, Astana je do kraja uspjela sačuvati bod i neporaženost u tri domaće utakmice u premijernom nastupu u Ligi prvaka. Nakon Galatasaraya i Atlética, remizirali su Kazahstanci i s Benficom te ostali u igri za treće mjesto i ostanak u Europskoj ligi na proljeće ne pobijedi li Galatasaray madridski Atlético u gostima od 20:45. Takav bi ishod odgovarao i Benfici jer bi i matematički osigurala prolazak među najboljih 16 klubova Europe.

Wolfsburg je na gostovanju u skupini B pobijedio CSKA iz Moskve 2-0 i izbio na prvo mjesto uoči utakmice Manchester Uniteda i PSV-a od 20:45. André Schürrle zabio je oba gola za njemačkog doprvaka, u 67. i 88. minuti, te izbacio ruski sastav iz svih opcija za nastavak natjecanja u Ligi prvaka.