Komentari 37

Chelsea i Barcelona uvjerljivi, Maribor se oprašta od LP-a

5

Barcelona je kod ciparskog APOELA bez većih problema slavila 4-0, a nakon prvijenca Luisa Suareza, novi hat-trick zabio je Lionel Messi i tako prestigao Raula

Nakon što su u ranijem terminu CSKA i Roma bez prisustva gledatelja u Moskvi odigrali 1-1 te nakon što je Porto uvjerljivo slavio na gostovanju kod BATE Borisova 3-0, odigrane su i ostale utakmice petog kola Lige prvaka.

Barcelona je kod ciparskog APOELA bez većih problema slavila 4-0, a susret će se pamtiti po novom rekordu Lionela Messija koji je nakon hat-tricka u Primeri kojim je srušio rekord i postao najbolji strijelac u povijesti španjolskog prvenstva, zabio hat-trick i u Ligi prvaka kojim je došao do broja od ukupno 74 gola u najjačem svjetskom nogometnom natjecanju te tako prestigao i legendarnog napadača Real Madrida Raula

Osim po Messiju susret će se pamtiti i po prvijencu Luisa Suareza u dresu 'blaugrane'. Urugvajac se u 27. minuti odlično riješio svog čuvara, ušao u šesnaesterac i mirno zabio za 1-0. Ostatak posla obavio je već spomenuti Argentinac. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 62. minute kada ga je zamijenio Xavi

Manchester City preokretom je svladao Bayern München na Etihadu, a Šahtar našega Darije Srne poražen je u Lavovu od Athletica 0-1. Hrvatski je reprezentativac odigrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton u 85. minuti.

Chelsea je na Veltins-Areni u Gelsenkirchenu slavio s uvjerljivih 5-0 i to s pet različitih strijelaca. Terry je zabio u drugoj, Willian u 29., Kirchoff autogol u 44., Drogba u 76., i za konačnih 5-0 Ramires u 78. minuti utakmice.

PSG je u Parizu svladao Ajax 3-1, a Sporting je u utakmici koja je prekinuta zbog problema s rasvjetom na travnjaku svladao Maribor 3-1. Poraz je to kojim je Maribor izgubio šanse za ostanak u Ligi prvaka, no u zadnjem kolu živi im nada u nastavak u Europskoj ligi.