Komentari 50

Depay zabio dva, Carrickov autogol nada za Club Brugge

6

Man. United na Old Traffordu je svladao Club Brugge 3-1. Depay je zabio 2 nakon što je goste u vodstvo autogolom doveo Carrick. Na samom kraju zabio je i Fellaini

Nogometaši Manchester Uniteda u prvoj su utakmici play-offa ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka na svom Old Traffordu svladali Club Brugge 3-1 te tako s prednošću putuju na uzvrat u Belgiju.

'Crveni vragovi' već su na samom početku utakmice imali veliku priliku kada je Januzaj probio lijevu stranu, ubacio prema petercu gdje je Rooney ipak zakasni za pola koraka i propustio zabiti za vodstvo.

Nes(p)retni Carrick

Međutim, već u osmoj minuti domaći su navijači doživjeli šok. Vazquez je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a nes(p)retni je Carrick s ruba šesnaesterca skrenuo loptu u svoju mrežu.

Depay brzo izjednačio prvijencem nakon 'sombrera'

Nisu domaći igrači klonuli duhom nakon toga, već su samo pet minuta kasnije uspjeli i izjednačiti. Depay se prvo 'sombrerom' riješio Coolsa, ušao u šesnaesterac pa zatim prizemnim udarcem lijepo matirao gostujućeg golmana Bruzzesea za svoj prvijenac u dresu Uniteda

Razigrani domaćini prijetili su još par puta preko Depaya i Rooneyja, a u 43. minuti Memphis je zabio i drugi gol. Sjajni Nizozemac primio je loptu na lijevoj strani, izborio se za udarac pa s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio suprotni kut gostujućeg gola.

Fellaini u zadnjoj sekundi

U nastavku su domaćini pritiskali, no odlično su se branili gosti i nekako čuvali svoj gol iako im je posao otežao Mechele koji je od 73. do 80. dobio dva žuta kartona i tako ostavio svoju momčad s igračem manje.

U samoj završnici susreta 37-godišnji njemački sudac Deniz Aytekin taman je stavljao zviždaljku u usta kada je Depay uputio centaršut s lijeve strane, a Fellaini je glavom s ruba peterca pogodio za 3-1 Uniteda i ozbiljniju prednost uoči uzvratne utakmice.

Lazio nosi minimalnu prednost

Lazio je u Rimu s 1-0 svladao Bayer Leverkusen golom Keite u 77. minuti, a istim je rezultatom BATE kod kuće dobio beogradski Partizan, koji je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje nakon što je Jevtović od 21. do 45. dobio dva žuta kartona. Sporting je na svom terenu svladao CSKA 2-1, a u ranijem termninu Astana je s 1-0 svladala APOEL

Tin Jedvaj nije konkurairao za utakmicu u momčadi Bayera dok je Dario Krešić utakmicu odgledao s klupe. Fran Brodić također nije bio u konkureniciji za utakmicu Club Bruggea. Podsjetimo, sutra se igra preostalih pet utakmica među kojima je i ona u Elbasanu gdje će Dinamo gostovati protiv Skenderbeua