Komentari 16

Maribor još živi san, prednost Portu i Zenitu uoči 2. utakmica

7

U prvim utakmicama četvrtog pretkola Lige prvaka odigranim u srijedu nositelji mogu generalno biti puno zadovoljniji jer niti jedan nije izgubio, a vode Porto i Zenit...

Druga večer doigravanja za grupnu fazu Lige prvaka nije ponudila previše iznenađenja. Od pet odigranih utakmica nositelji su došli do vrlo dobrih rezultata u gostima.

Dva jaka imena kvalifikacija, Porto i Zenit, upisali su minimalne pobjede. Portugalci su na gostovanju u Lilleu u utakmici bez previše prilika zabili važan gol u 61. minuti, kada je na odbijenu loptu natrčao Hector Herrera i zabio za gostujuću pobjedu.

Jednak je uspjeh ostvario i Zenit na gostovanju u Belgiji kod Standard zahvaljujući golu Olega Šatova poslije malonogometne akcije u šesnaestercu momčadi iz Liègea. Bilo je to već u 16. minuti.

Maribor je propustio priliku ostvariti dobar rezultat pred uzvrat protiv Celtica u Škotskoj. Prepun Ljudski vrt šokirao je Callum McGregor u šestoj minuti zabivši nakon povratne lopte, a nadu je slovenskom prvaku vratio Damjan Bohar samo osam minuta poslije.

Pobjednika nije bilo niti u prvoj utakmici Dinamova krvnika  Aalborga i APOEL-a u Danskoj, kao i utakmici Slovana i BATE-a u Bratislavi. Obje su utakmice završile remijem 1-1.