Komentari 211

Trijumfalan povratak Guardiole u Rim: Bayern zabio 7 golova!

11

Derbi kola bio je to samo osam minuta. Bayern je do 36. minute napunio Rominu mrežu s pet golova, a na kraju je bilo nevjerojatnih 1-7, za treću pobjedu Bavaraca

Pep Guardiola bio je igrač Rome prije 12 godina, ali nakon samo šest utakmica u rimskom klubu su mu se zahvalili na suradnji. Kao trener Bayerna naplatio je taj rastanak s pet golova u prvom poluvremenu i 1-7 na kraju u derbiju trećeg kola Lige prvaka.

Bayern je poveo preko Arjena Robbena u osmoj minuti. Nizozemac je s desnog krila iz teškog kuta pronašao dovoljno prostora pored Ashleyja Colea da se namjesti na lijevu nogu i pogodi suprotnu malu mrežicu za 0-1.

U 23. minuti odlično su kombinirali Mario Götze i Thomas Müller. Götze je s lijeve strane ušao u sredinu, Müller mu u duplom pasu samo ostavio loptu petom točno na sredini na 16 metara od gola, a njemačkom reprezentativcu nije bilo teško povisiti na 0-2.

Do 36. minute pet golova Bayerna

Tek što se krenulo s centra Juan Bernat probio je desnu stranu Romine obrane i ubacio na peterac, a od svih igrača koji su bili u šesnaestercu, baš je Robert Lewandowski ostao potpuno sam. Nije mu bilo teško povisiti na 0-3 u 25. minuti utakmice.

U 30. minuti Poljak je upisao i asistenciju. Iz sredine je poslao okomitu loptu prema Robbenu koji je bio tri brzine brži od Colea i u situaciji jedan na jedan probušio je Morgana De Sanctisa za 0-4.

Ni tu nije bio kraj muke za 65 tisuća gledatelja u Rimu. U 35. minuti Kostas Manolas igrao je rukom u svojem kaznenom prostoru, a Thomas Müller s točke je postavio 0-5 za kraj prvog poluvremena.

Garcia već gubio 5-0 od Bayerna na poluvremenu

Rudi Garcia već je jednom u karijeri gubio 5-0 od Bayerna na poluvremenu. Prije dvije godine na klupi Lillea u Münchenu je gledao kako mu momčad prima pet golova u prvih 45 minuta, a u nastavku je prvo smanjila na 5-1, pa izgubila sa 6-1.

Činilo se da će se povijest ponoviti jer je Gervinho u 66. minuti zabio za Romu, a Franck Ribery u 78. za Bayernovih 6-1. No ipak je završilo nešto drugačije, jer je Xherdan Shaqiri u prvom kontaktu s loptom zabio i sedmi gol za Bayern

Najgore za Romu jest to što joj ovo nije prvi poraz od 7-1. U travnju 2007. godine u uzvratu četvrtfinala izgubila je od Manchester Uniteda na Old Traffordu sa 7-1.

Bayern nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova, a Roma je bez obzira na poraz i dalje na drugom mjestu u skupini s četiri boda. Manchester City ima dva, a CSKA jedan bod poslije prve tri utakmice.

Roma - Bayern 1-7