Komentari 255

Arda Turan za slavlje Atletica i kraj pobjedničkog niza Juvea

8

Atletico Madrid slavio je na prepunom Vicente Calderonu 1-0 protiv Juventusa, a pobjednički gol zabio je Arda Turan u 75. minuti. Mario Mandžukić igrao je do 84.

Španjolski prvak i europski viceprvak Atletico Madrid, ispravio je 'pogrešku' iz prvog kola i kiks protiv Olympiacosa. Na prepunom Vicente Calderonu pao je talijanski Juventus kojemu je to prvi poraz nakon 24. travnja kada je bolja bila Benfica, a pobjednički gol djelo je Arde Turana u 75. minuti susreta.

Kako smo mogli i očekivati od prve minute gledali smo jak tempo i agresivnu igru obiju momčadi. Trener domaćina Diego Simeone je nakon duge kazne ponovno bio uz sami teren, a utakmicu je od početka igrao i Mario Mandžukić ponovno sa zaštitnom maskom na licu.

Pokušavali su domaći igrači probijanjem preko bokova, no odlično su to izbijali stoperi talijanske momčadi. U 13. minuti Bonucci je u skoku laktom udario Mandžu po glavi i za to dobio žuti karton, a hrvatski je reprezentativac skinuo i bacio masku te tako još jednom pokazao borbeni duh koji cijene suigrači, trener i navijači 'rojiblancosa'.

Mandžo skinuo masku i opasno zaprijetio Buffonu

Prvu najbolju priliku na utakmici imali su domaćini u 25. minuti kada se jedna lopta odbila do Mandže, a ovaj snažno opalio s 20 metara prema golu. Obranio je to Buffon, a Mandžo dobio pljesak tribina. U 33. minuti Paul Pogba je snažno pucao s otprilike slične udaljenosti, ali neprecizno

Oba trenera postavila su se poprilično oprezno, a prvi koji je 'krenuo naprijed' bio je Simeone koji je u 53. minuti ubacio Griezmanna umjesto Saula i zaigrao praktički s tri napadača. Živnuo je tada Atletico, a u 58. minuti jedna je odbijena lopta završila na ruci Caseresa u šesnaestercu Juventusa, no njemački sudac Felix Brych samo je odmahnuo rukom, iako ruke Caseresa i nisu bile u 'prirodnom položaju'.

U 75. minuti susreta Gabi je dao za Juanfrana na desnu stranu, a ovaj je brzo ubacio u sredinu gdje je Mandžukić 'prenizak', no lopta pada iza njega gdje se našao Arda Turan koji nogom s tri metra skreće loptu u gol za 'eksploziju' prepunog Calderona

Juveu 15. poraz od 22 utakmice u Španjolskoj

Otvorio se tada i Juve s nekoliko zamjena, no najbliže golu došao je u 80. minuti kada je Raul Garcia umalo skrenuo loptu u svoju mrežu.

Mario Manžukić izašao je iz igre u 84. minuti uz veliki pljesak gledatelja koji su u sjajnoj atmosferi dočekali 18. pobjedu Atletica u posljednjih 19 domaćih europskih utakmica.

Juventusu je večerašnji poraz čak 15. od 22 utakmice odigrane na španjolskom tlu. Samo je tri puta 'stara dama' slavila u Španjolskoj.

Talijansku momčad u nedjelju čeka veliki derbi Serie A u Torinu protiv Rome, dok Atletico već u subotu gostuje kod Valencije

Malmö bolji od Olympiacosa

U drugoj utakmici Skupine A švedski Malmö je golovima Markusa Rosengerba u 42. i 82. minuti pobijedio Olympiacos te sada sve četiri momčadi u skupini imaju po tri osvojena boda