Komentari 49

Sjajni Maribor do boda protiv Schalkea, Šahtaru samo bod

6

Slovenska je momčad priredila novo iznenađenje. Maribor s gostovanja kod Schalkea kući nosi veliki bod, a Šahtar je sve do predzadnje minute imao 2-0...

Dvobojima u skupinama E, F, G i H, nastavljeno je elitno nogometno europsko natjecanje Liga prvaka. U drugom kolu vodeći su nam europski klubovi ponovno pružili sjajne utakmice, a najviše golova (5) palo je u Parizu gdje je PSG svladao Barcelonu 3-2

SKUPINA E

CSKA - Bayern München 0-1

Manchester City - Roma 1-1

Bayern München je u ranijem terminu na praznom Lužnjikiju svladao CSKA 1-0, a u drugoj utakmici te skupine Roma i Manchester City odigrali su 1-1 na Etihadu. Poveli su domaćini preko Sergia Agüera koji je bio precizan s bijele točke već u četvrtoj minuti, a bod je gostima donio legendarni Francesco Totti u 23. minuti kada je prebacio Joea Harta i tako s 38 godina i tri dana postao najstariji strijelac u povijesti Lige prvaka

SKUPINA F

PSG - Barcelona 3-2

APOEL Ajax 1-1

PSG je pred domaćim gledateljima bez ozlijeđenog Zlatana Ibrahimovića svladao Barcelonu 3-2, a APOEL i Ajax odigrali su 1-1.

SKUPINA G

Sporting - Chelsea 0-1

Schalke - Maribor 1-1

Chelsea je golom Nemanje Matića glavom u 34. minuti nakon ubacivanja Cesca Fabregasa iz slobodnog udarca slavio u Lisabonu protiv Sportinga, dok je novo iznenađenje napravio Maribor odigravši 1-1 na gostovanju kod Schalkea. Povela je slovenska momčad golom Damjana Bohara u 37. minuti nakon odlične povratne lopte Vilera, a izjednačio je Klaas-Jan Huntelaar u 56. minuti utakmice.

SKUPINA H

Šahtar - Porto 2-2

BATE - Athletic 2-1

Šahtar za koji je cijelu utakmicu odigrao Darijo Srna i u 48. minuti zaradio žuti karton, je kao domaćin odigrao 2-2 protiv Porta. Povela je ukrajinska momčad preko Alexa Teixeire nakon što je Kucher sjajno ukrao loptu obrani Porta, a na 2-0 povisio je Luiz Adriano u 86. minuti susreta. U 89. minuti Jaroslav Rakitskij rukom je u svom šesnaestercu spriječio jedan ubačaj s lijeve strane, a turski sudac Cakir pokazao je na bijelu točku odakle je precizan Jackson Martinez. Isti igrač, koji je u igru ušao u 65. minuti, uspio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade uklizati na jedan ubačaj s lijeve strane i ispred spomenutog Rakitskija zabiti za 2-2. BATE je pred domaćim gledateljima svladao Athletic 2-1. Golove za bjelorusku momčad zabili su Poljakov i Karnitskij u 19., odnosno 41. minuti, a strijelac za klub iz Bilbaa bio je Aduriz u 45. minuti utakmice.