Komentari 96

Arsenal u zadnjim minutama dostigao 2-2 protiv Evertona

7

Arsenala nije bilo nigdje sve do 83. minute kada je zabio Ramsey, a onda je u posljednjim trenucima utakmice pogodio i Giroud za sretan bod iz Liverpoola...

Nakon što je u ranijim terminima odigrano pet utakmica, na Goodison Parku odigran je i derbi subotnjeg djela engleskog Premiershipa. Pred 40.000 gledatelja Everton i Arsenal odigrali su 2-2, a za bodovima više mogu žaliti domaćini koji su vodili do same završnice susreta.

Igrači Arsenala kao da su ušli u utakmicu s mislima na uzvratnu utakmicu četvrtog pretkola Lige prvaka koja ih očekuje protiv Bešiktaša, a to su najbolje iskoristili Seamus Coleman i Steven Naismith koji su na asistencije Garetha Barryja i Romela Lukakua u 19. i 45. minuti zabili za 2-0 Evertona.

Brutalan start Wilshirea na Barryju

Ključni trenutak trebao se dogoditi u 54. minuti susreta kada je Jack Wilshire ružno čepovima kopačke startao na noge Garetha Barryja. Skočio je cijeli Goodison Park i klupa Evertona tražeći crveni karton za igrača Arsenala, no glavni sudac utakmice, Kevin Friend, pokazao je samo žuti i tako poštedio 'topnike' igranja ostatka susreta s igračem manje.

Arsenala nije bilo nigdje do 83. minute kada je Mesut Özil odigrao petom za Santija Cazorlu. Ovaj odlično ubacuje s lijeve strane za Aarona Ramseyja koji s par metara loptu šalje u mrežu.

U zadnjim trenucima utakmice Nacho Monreal ubacio je s lijeve strane, a Olivier Giroud je s vrha peterca pogodio za sretan bod 'topnika' s Goodison Parka