Komentari 307

Golčina Balića i Kiš u sučevoj nadoknadi za ludnicu u Splitu

15

Nogometaši Hajduka na svom su krcatom Poljudu u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske Lige svladali Stromsgodset 2-0 i napravili veliki korak ka play-offu EL-a

Splitski 'bili' su u fantastičnoj atmosferi punog Poljuda u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige svladali norveški Stromsgodset 2-0 i tako napravili veliki korak ka play-offu i prilici za ulazak u jednu od skupina.

Stativa gostiju u 10. minuti

Iako je Hajduk držao loptu u svom posjedu i pokušavao napadati, gosti su ti koji su u desetoj minuti imali veliku priliku. Kontru su povukli Norvežani, a Kastrati je pucao s ruba šesnaesterca i pogodio stativu.

Balić je deset minuta kasnije ukrao jednu loptu i dao naprijed za Ohandzu koji bježi po desnoj strani i ubacuje pred gol, no centimetar ispred Roguljića izbacio je norveški stoper. Velika je to prilika za Hajduk bila, no ostalo je 0-0. Do kraja prvog poluvremena puno je pomutnje pred golom gostiju radio odlični Ohandza, no nisu 'bili' uspjeli zabiti gol.

Krasan udarac Balića

U nastavku utakmice pomalo se uvlačila nervoza u domaće redove, ali nošeni sjajnom podrškom publike, igrači Hajduka stvarali su prilike i tražili taj gol. Gosti su u to vrijeme nastavili s odugovlačenjem i 'krađom' vremena. Čak su i padali po travnjaku zbog grčeva, no sve ih je zato 'probio Andrija Balić fantastičnim udarcem u 67. minuti za 1-0. Dočekao je Balić jednu odbijenu loptu na nekih 20 metara, primirio je prsima i snažno opalio. Golman Petersen je to samo odgledao, a Poljud je eruptirao.

Vlašić pripremio, Kiš završio

Nastavili su gosti s 'krađom' vremena i pokušavali nešto iz kontri, a nekako su i igrači Hajduka spustili tempo držeći 1-0, no na sveopće zadovoljstvo u trećoj od najavljene četiri minute nadoknade stigao je i drugi gol Hajduka. Vlašić je driblao na lijevoj strani, a onda ubacio u sredinu gdje Kiš s deset metara glavom pogađa za 2-0. Poljud se tresao nakon ovog gola za fantastičan rezultat 'bilih' uoči uzvrata i nastavak fešte u Splitu.