Komentari 66

Chelsea je krenuo s pobjedom, Costa zabio u prvoj utakmici...

6

Chelsea je slavio 3-1 na gostovanju kod Burnleya. Diego Costa zabio je gol za 1-1. Mourinhova momčad je gubila, ali se vratila i bez većih problema osvojila tri boda

Chelsea je otvorio Premiership pobjedom na gostovanju kod Burnleya. Slavila je momčad Josea Mourinha 3-1, Diego Costa debitirao je golom, a plavom dresu vratio se Didier Drogba.

Burnley nije pobijedio Chelsea od 1973. godine. Londonska momčad u pravilu odlično otvara sezone. Nisu izgubili u prvoj utakmici od 1998. godine, a od tada su slavili u 13 od 15 utakmica.

Počelo je sjajno za domaćine. Chelsea je bio na koljenima u 14. minuti. Scott Arfield fantastično je opalio, Thibaud Courtois je ostao "ukopan". Burnley vodi 1-0! No samo tri minute kasnije Diego Costa je na pravom mjestu za 1-1.

U 21. minuti Cesc Fabregas poslao je nestvarno dobru loptu za Schürrlea koji zabija za vodstvo i veliki preokret Chelseaja u samo četiri minute. Pred kraj prvog dijela Branislav Ivanović šalje treću loptu iza leđa golmana Burnleya i na semaforu je 1-3.

Mourinhova momčad bez većih problema čuvala je prednost u drugom poluvremenu, a Portugalac je zadnjih sedam minuta dao šansu Didieru Drogbi, koji se vratio u Chelsea.