Komentari 85

Dinamova pojačanja dokrajčila Istru, 'modri' se vratili na čelo

1

Ángelo Henríquez i Wilson Eduardo zabili su za Dinamo u sedmoj prvenstvenoj pobjedi nakon koje su 'modri' vratili 1. mjesto na ljestvici. Golovi su pali u nastavku

Dinamo se mučio s Istrom 1961 jedno poluvrijeme, ali je na kraju ipak bez puno kidanja živaca došao do pobjede (2-0) u utakmici osmog kola MAXtv Prve lige na Maksimiru. Proradila su ovoljetna pojačanja Ángelo Henríquez i Wilson Eduardo, dovoljno da se Mamićevi puleni vrate na prvo mjesto nakon što je na tri sata tu poziciju držala Rijeka.

Reprezentativna stanka kao da je stvorila probleme 'modrima' u prvom poluvremenu jer nikako nisu uspjeli stvoriti veću šansu. Bilo je podosta udaraca na gol Brkića, ali sve su to bile lake lopte za golmana Puljana. Ipak, Zoran Mamić u poluvremenu radi dobar potez uvođenjem Henríqueza umjesto Ćorića, za što mu Čileanac uzvraća golom samo tri minute poslije.

Duje Čop sjajno je osjetio ulazak kolege iz napada u šesnaesterac gostiju koji nakon duplog pasa s pet metara pogađa za vodstvo Dinama.

Igor Pamić nije uspio natjerati svoju momčad da priprijeti Eduardu usprkos zaostatku u drugom poluvremenu. 'Modri' su, pak, 14 minuta prije kraja riješili pitanje pobjednika nakon još jedne malonogometne akcije. Ubacio je Henríquez, Čop ponovo bio asistent, a ovaj put zabio Wilson Eduardo za kraj priče na Maksimiru. Bio mu je to prvi gol otkako je iz Sportinga stigao na posudbu u redove hrvatskog prvaka.

Da završnica bude još gora po goste, ozlijedio im se Petar Franjić, veznjak koji je lani igrao važnu ulogu u ligaškom plasmanu žuto-zelenih i donedavni igrač Dinama. Ušao je u igru samo nekoliko minuta prije toga, ali ima velikih problema s koljenom. U tom je trenutku Pamić napravio sve izmjene pa su gosti kraj dočekali s desetoricom.

Dinamo nakon osam kola ima 22 boda i vraća se na vrh MAXtv Prve lige uoči europskog ispita s Astrom idući četvrtak na Maksimiru, dok Istra 1961 s osam bodova trenutno drži osmu poziciju.