Komentari 5

Hajdukovih najboljih 45 minuta za 1-1 protiv poljskog Lecha...

1

Nogometaši Hajduka odigrali su protiv poljskog Lecha 1-1 u posljednjoj pripremnoj utakmici splitske momčadi u turskom Beleku. Za Hajduk je zabio Marin Ljubičić

Hajduk je u prvih 45 minuta odigrao svoje najbolje poluvrijeme na pripremama u Beleku. Dobru igru okrunio je golom Marina Ljubičića u 24. minuti nakon odlične akcije. Ljubičić je uposlio Oremuša koji je ušao s loptom u kazneni prostor, odigrao povratnu loptu za Ljubičića koji je preciznim udarcem doveo Splićane u vodstvo. U 44. minuti, Oremuš je mogao povećati vodstvo bijelih, ali je pogodio stativu.

Izjednačujući gol za Lech postigao je 23- godišnji bosansko-hercegovački reprezentativac Semir Štilić iz penala, nakon što je Jonjić u svom kaznenom prostoru igrao s rukom.

U 90. minuti Hajduk je imao odličnu šansu za pobjedu. Nakon prodora Anasa Sharbinija i ubacivanja prema Džoniju Poljaci su izbili loptu s gol-crte.

Hajduk je odigrao jako dobru utakmicu, pogotovo u prvom dijelu, iako je zaigrao bez petorice hrvatskih U-21 reprezentativaca, Vukušića, Trebotića, Sačera, Andrijaševića i Jozinovića, dok je Anas Sharbini ušao u igru tek u nastavku. Vrlo dobar dojam ostavio je Mario Tičinović.

Hajduk je igrao u sljedećem sastavu: Subašić – Oremuš, Jonjić, J. Buljat, J. Barišić – K. Ljubičić, M. Ljubičić – Režić, Tomasov, Tičinović – Ah. Aharbini. (još su igrali: An. Sharbini, M. Barišić, Kalinić, Džoni, Milić, Bašić).