Komentari 126

Raketa strijelac drugi vikend u nizu, Messi pogodio 400. put

2

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ponovno je strijelac za Barcelonu koja je u sklopu 6. kola Primere dobila Granadu 6-0. Messi je ubacio, a Raketa zabio glavom

Ivan Rakitić odgovorio je na izazov Luke Modrića koji je zabio Villarrealu u subotnjoj utakmici šestog kola Primere. Hrvatski je veznjak bio na pravom mjestu u 43. minuti utakmice protiv Granade na Camp Nou i, nakon Levantea, zabio i Andalužanima.

Lionel Messi prošao je po desnom boku i ubacio na peterac za Raketu koji glavom fino spušta loptu u drugi kut za 2-0.

Prije toga Neymar je doveo u vodstvo katalonski klub u vodstvo (26. minuta), a samo dvije minute poslije Rakitićeva gola postavio je i 3-0 za odlučujuću prednost protiv dotad solidne Granade.

Luis Enrique odlučio je odmoriti Rakitića za okršaj s PSG-om u Ligi prvaka vađenjem iz igre u 60. minuti, za što je Hrvat dobio ovacije prepunog Camp Noua.

Samo minutu poslije Barça je zabila i četvrti gol. Bila je to kombinacija Xavija i Argentinca nakon koje je Leo pogodio glavom. Više od samog gola pamtit će se podatak kako je to Messijev 400. službeni gol u karijeri. Za Katalonce je zabio 358, a za reprezentaciju 42 puta.

U 66. minuti za 5-0 zabio je Neymar, upotpunivši tako hat-trick nakon još jedne asistencije Messija, a neunišivi Argentinac zabio je i šesti i posljednji gol domaćina osam minuta prije kraja.