Komentari 80

Ivo Iličević zabio Karlsruheru u razigravanju za ostanak u ligi

10

Nogometaši HSV-a i Karlsruhera remizirali su 1-1 u prvoj utakmici razigravanja za Bundesligu u Hamburgu. Strijelac za domaćine bio je hrvatski veznjak Ivo Iličević

Povremeni hrvatski reprezentativac Ivo Iličević u pravom je trenutku postigao prvi gol u ovoj sezoni. Njegov je HSV u borbi za očuvanje bundesligaškog statusa, koji neprekidno traje više od 51 godinu, remizirao s Karlsruherom 1-1 u prvoj utakmici razigravanja za ostanak u Hamburgu.

"Naravno da mi je drago zbog gola, pogotovo zato što je bio tako važan. Sada je biti ili ne biti. Novi trener (Bruno Labbadia, op.a.) dao nam je impuls i dat ćemo sve od sebe za ovaj klub. Vrlo sam optimističan, ostat ćemo u ligi" - Ivo Iličević

Rouwen Hennings šokirao je više od 50.000 gledatelja koji su do kraja napunili Imtech Arenu u Hamburgu postigavši vodeći gol za Karlsruhe već u četvrtoj minuti. Sjajno je Hennings pogodio s 20-ak metara iskosa, lopta je odsjela od lijeve stative u mreži.

Trećeplasirana momčad 2. Bundeslige, Karlsruher, mogla je praktički zapečatiti povratak u elitno društvo nakon šest godina odsutstva da su Manuel Torres, a potom i Dimitrij Nazarov, u 53. minuti umjesto prečke pogodili gol.

Sreća je ipak pomazila Hamburžane, a vrijedan gol za izjednačenje zabili su 17 minuta prije kraja. Dennis Diekmeier kombinirao je s Ivom Iličevićem, a hrvatski veznjak smireno je pogodio za konačnih 1-1. Drugi Hrvat u redovima HSV-a Ivica Olić igrao je do 89. minute.

Uzvratna utakmica razigravanja za Bundesligu na rasporedu je u ponedjeljak u 19 sati na Wildparkstadionu u Karlsruheu.

Pogledajte kakav je statistički učinak u sezoni imao Ivo Iličević.