Komentari 24

Kalinić je s dva gola pomogao Dnjipru da ode na vrh ljestvice

1

Dnjipro ima gotovo savršen ulazak u sezonu. Sa šest pobjeda u sedam utakmica nalazi se na vrhu ljestvice ukrajinskog prvenstva, ispred Šahtara i Dinama iz Kijeva

Nikola Kalinić pogađao je u 76. i 89. minuti, čime je dovršio odličnu utakmicu svojeg Dnjipra. Klub koji je izbacio Hajduk na putu prema Europskoj ligi u ponedjeljak je pobijedio Olimpik iz Donjecka s 5-0, čime je preuzeo vrh prvenstvene ljestvice. Dnjipro ima 19 bodova, Šahtar je nakon poraza od Zorje (0-1) ostao na 18 bodova.

Osim Kalinića, pogađali su i Seleznjov u 9. i Gama u 49. minuti, a Sitnik je zabio autogol u 75. minuti. Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta, dok je Kalinić ušao u igru umjesto Seleznjova u 67. minuti. Mladen Bartulović ostao je na klupi.

Pobjeda Vidinih, gol Žunića

Uspješan je bio i Domagoj Vida s kijevskim Dinamom. Svih 90 minuta bio je u obrani i sudjelovao u pobjedi 4-1 protiv Volina. Zabijali su Jarmolenko (18. i 61.), Lens (35.) i Kalitvincev (85.) za Dinamo, dok je na drugoj strani pogodio hrvatski nogometaš Ivica Žunić, rođen prije 26 godina u Jajcu.

Dinamo je sa 17 bodova odmah iza Dnjipra i Šahtara, Volin je točno na sredini ljestvice, na sedmom mjestu s devet bodova iz sedam utakmica.