Komentari 48

Köln je mogao šokirati Bayern, Marseille kiksao protiv Caena

2

Bayern je povećao prednost pred Wolfsburgom na 11 bodova zahvaljujući pobjedi nad Kölnom uz manje poteškoće, a Marseille je propustio približiti se Lyonu...

Visoka pobjeda Bayerna nad Kölnom 4-1 svakomu tko nije gledao utakmicu može se činiti kao rutinsko slavlje Guardioline ekipe, ali zbivanja na Allianz Areni bila su daleko od takvog raspleta. Ono što je najvažnije za Bavarce ipak je pobjeda, a time i povećanje prednosti pred Wolfsburgom na vrhu Bundeslige na 11 bodova uz utakmicu više.

Već nakon deset minuta činilo se kako će Köln pretrpjeti pravu katastrofu u Münchenu jer su Schweinsteiger i Ribéry zabili za vodstvo 2-0. Nakon toga bavarski je stroj ipak usporio, a gol nade netom prije predaha za goste je zabio Anthony Ujah.

Početkom nastavka utakmica se lomila, a Köln je imao najmanje tri čiste prilike za izjednačenje koje je zaustavljao sjajni Manuel Neuer. Bayern je izdržao pritisak i odgovorio preko Arjena Robbena koji je u 67. minuti zabio za 3-1, potom je Robert Lewandowski postavio konačnih 4-1.

Reuters/PIXSELL

Iznenađenje utakmica u petak u ligama "petice" svakako je poraz trećeplasiranog sastava francuskog prvenstva Olympique Marseillea protiv Caena (2-3), sastava iz donjeg doma Le Championnata.

Nevjerojatno je što su sve propustili izabranici Marcela Bielse: u trećoj minuti Batshuayi je zapucao penal, potom su preko Ayewa (45+2') i Gignaca (63') izgledali kao sigurni pobjednici, no Caen se u samo tri minute vratio na 2-2. Strijelci su bili Seube i Emiliano. Veliki preokret upotpunio je Nicolas Benezet pobjedničkim golom za goste tri minute prije kraja.

Poraz Marseillea pogodovat će Lyonu koji će tako ostati vodeći s četiri boda više i utakmicom manje od Olympiquea. Drugoplasirani Paris Saint-Germain ostao je dva boda ispred Bielsine momčadi.

Espanyol je u prvoj utakmici 25. kola Primere svladao Córdobu 1-0 zahvaljujući golu Abrahama iz 43. minute. Katalonci su napredovali na deveto mjesto, a Córdoba je ostala na pretposljednjoj poziciji.