Komentari 48

Krama s klupe pratio hat-trick Kanea, dobili Arsenal i Atlético

5

Prvenstvene su pobjede u subotnjim popodnevnim dvobojima ostvarili Tottenham, Arsenal i Atlético, dok je Andrej Kramarić poraz gledao s klupe. Izgubio je i Lyon

Andrej Kramarić imao je najnezahvalniju poziciju na gostovanju Leicestera na White Hart Laneu. Njegove "lisice" izgubile su 4-3 od Tottenhama, a hrvatski reprezentativac cijelu je utakmicu pratio s klupe za pričuve.

Junak Spursa bio je Harry Kane, strijelac hat-tricka (6., 13., 64. minuta). Gosti su se od 2-0 vratili na 2-2 golovima Vardyja i Morgana, ali u završnici su treći gol Kanea i autogol Schluppa (85.) odlučili utakmicu. U 90. minuti David Nugent zabio je za 4-3. Tottenham se nalazi na sedmom mjestu, a Leicester je zakucan za dno s 19 bodova, sedam manje od sigurne zone.

Pobjedu je upisao i drugi londonski velikan Arsenal na gostovanju kod Newcastle Uniteda (2-1). Olivier Giroud ponovno je bio glavni igrač "topnika" postigavši dva gola u 24. i 28. minuti za veliku prednost gostiju, a Moussa Sissoko učinio je završnicu neizvjesnom golom za 2-1 u 48. minuti. Arsenal je na trećem mjestu s bodom iza Cityja, Newcastle je 12.

Primera, 28. kolo

Mario Mandžukić nije igrao za Atlético koji je na Vicente Calderónu upisao i drugu pobjedu u pet dana nakon dramatičnog izbacivanja Bayera u Ligi prvaka. Mandži je u toj utakmici stradao gležanj pa ga je Diego Simeone odlučio poštedjeti ogleda protiv Getafea, no i bez njega su "colchonerosi" rutinski slavili 2-0.

Već u trećoj minuti domaćin je poveo golom Fernanda Torresa glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka Kokea, a konačnih 2-0 postavio je Tiago na asistenciju Raúla Jiméneza. Torres je tako zabio prvi gol u Primeri nakon osam godina. Madriđani su ostali na četvrtom mjestu, bod iza Valencije. Getafe je na 13. poziciji.

• Atlético Madrid - Getafe 2-0
  • Rayo Vallecano - Málaga 1-0
  • Levante - Celta Vigo 0-1
  • Athletic Bilbao - Almería (22:00)
  • Granada - Eibar (22:00)

Bundesliga, 26. kolo

Iako se u srijedu oprostila od Lige prvaka, Borussia je u Bundesligi nastavila pozitivnu seriju. Na gostovanju u Hannoveru žuto-crni su slavili 3-2 uz golove Aubameyanga (dva) i Kagawe, pri čemu im je posao znatno olakšao drugi žuti karton Hannoverova igrača Bittencourta u 55. minuti, pri rezultatu 1-1.

Ligue 1, 30. kolo

Francusko prvenstvo gotovo svako kolo ponudi neko iznenađenje, a baš se takvo dogodilo na Gerlandu u subotu, gdje je gostovala Nice. Gosti su svladali Lyon 2-1 pobjedničkim golom Valentina Eyserrica četiri minute prije kraja iako su od 58. minute bili s desetoricom. "Lavovi" su tako propustili vratiti vodeću poziciju na ljestvici koju drži PSG nakon jučerašnje pobjede nad Lorientom.

• Olympique Lyonnais - Nice 1-2
  • Bastia - Guingamp 0-0
  • Caen - Metz 0-0
  • Evian - Montpellier 1-0
  • Stade Rennais - Nantes 0-0
  • Toulouse - Bordeaux 2-1