Komentari 41

Lazio srušio Milan u nastavku, Mexes se tukao i dobio crveni

1

Derbi 20. kola Serie A u Rimu odigrali su Lazio i Milan (3-1). Gosti su bili bolji u prvom, a domaćini u drugom dijelu i zasluženo slavili. Philippe Mexes je isključen

Briljantnom igrom u drugom poluvremenu Lazio je svladao Milan na Olimpicu 3-1 i tako barem privremeno došao na treće mjesto ljestvice Serie A.

Vrlo atipičan i živahan derbi za talijanske prilike otvorio je Jérémy Menez 500. golom u prvenstvu ove sezone već u četvrtoj minuti kada je ukrao loptu Basti i sam zaključio solo-akciju za vodstvo Milana.

Lazio je strpljivo gradio igru i čekao izjednačujući gol, no on je stigao tek u drugom poluvremenu. Nakon samo stotinjak sekundi u nastavku Miroslav Klose pronašao je Marca Parola koji iz blizine postavlja 1-1, a samo četiri minute poslije Klose se sam upisuje u strijelce finim prizemnim udarcem u prvi kut s desne strane.

Milan je nakon tog gola potpuno potonuo unatoč Inzaghijevim pokušajima s četvoricom napadača, a devet minuta prije kraja Parolo je drugim golom riješio pitanje pobjednika kada je Candreva obavio više od pola posla, a Marco pospremio loptu u mrežu, ali pritom i nokautirao suigrača Filipa Đorđevića.

Zanimljivosti nije nedostajalo ni u sudačkoj nadoknadi jer je Philippe Mexès izgubio živce hvatanjem Maurija za vrat, nakon čega je ušao u tučnjavu s nekolicinom domaćih igrača. Sudac mu je dao izravan crveni karton, a Milan je ostao na desetom mjestu ljestvice, s jednakim brojem bodova kao i Inter te osam bodova daleko od Lige prvaka.