Komentari 209

Leo hat-trickom postao najbolji strijelac Barcelone u povijesti!

7

Barca je pobijedila Granadu 5-3, a Messi je zabio tri gola. Time je postao najbolji strijelac kluba u povijesti sa samo 24 godine. Nadmašio je Cesara Rodrigueza

Cesar Rodriguez zabio je tri gola manje nego što se mislilo, izračunali su statističari uoči Barcelonine utakmice s Granadom pa su Messiju dva gola bila dovoljna da postane najbolji strijelac kluba u povijesti! Srušio je rekord star 57 godina!

I ne da je zabio dva, već i hat-trick. Sa stilom i sa samo 24 godine postao je najbolji. Granada je namučila Barcu, gubili su 2-0 pa izjednačili, a Nou Camp bio je nervozan do 67. minute. Tada je naravno zabio Messi, svoj drugi, a četiri minute prije kraja i treći za konačnih 5-3 i svoj 54. u sezoni. Nevjerojatno!

Ukupno na kontu ima 234 gola u katalonskom dresu od 2004. godine, dva više od Rodrigueza s početka priče. Rodriguez je za Barcu igrao 16 godina, duplo više od Messija...

Barcelona je s tri nova boda došla na pet od vodećeg Reala koji u srijedu igra kod Villarreala.

Pogledajte golove Argentinca protiv Granade. Prvi, drugi i treći.

Svi Messijevi golovi

Najviše je naravno zabio u Primeri, ukupno 153 gola. U Kupu kralja 19, a u Ligi prvaka dodao je 49. U španjolskom Superkupu je dao osam golova, a u europskom Superkupu još jedan. Na Svjetskom prvenstvu klubova mrežu je pogodio ukupno četiri puta.

Primera, 29. kolo:

Barcelona - Granada 5-3 (Messi '17., '67., '86., Xavi '4., Tello '82. / Mainz '55., Siqueira '62. i '89. oba iz penala)