Komentari 82

Liverpool bolji od Man. Cityja, Atleticu poraz bez Mandžukića

8

Liverpool i Manchester City su u New Yorku, na stadionu Yankeesa, pred 50.000 gledatelja odigrali odličnu utakmicu u kojoj su nakon penala slavili 'redsi' 5-3 (2-2)

Velika većina najboljih europskih klubova na američkoj se turneji priprema za novu sezonu. International Champions Cup ponudio nam je i dvoboj dvaju klubova koji su prošle sezone vodili fantastičnu borbu za engleskog prvaka. Liverpool i Manchester City su u New Yorku , na stadionu Yankeesa , pred 50.000 gledatelja odigrali odličnu utakmicu u kojoj su nakon penala slavili 'redsi' 5-3 (2-2) i tako dobili barem malu zadovoljštinu nakon što su 'građani' bili bolji u spomenutoj utrci za prvaka.

Stevan Jovetić i Edin Džeko radili su velike probleme obrani Liverpoola, a crnogorski napadač zabio je oba gola za momčad Manuela Pellegrinija . U 53. minuti Navas je ubacio s desne strane, a lopta se nekako odbila do Jovetića koji loptu sprema u mrežu . Samo šest minuta kasnije Sturridge je pao nakon dvoboja s Kolarovim , a lopta je došla do Hendersona koji puca iz prve u gornji desni kut za izjednačenje .

U 67. minuti Jovetić se spretno dokopao lopte nakon što je ona zapela u šesnaestercu i brzo reagirao za novo vodstvo 'građana'. U 85. minuti Henderson je odigrao dobru loptu za Sterlinga koji fino plasira loptu u suprotni kut s nekih 12 metara.

Penali su bili priča za sebe. Prvo je Kolarov pucao preko gola , a onda Sterling napravio istu stvar . Zatim je Mignolet obranio Yayi Toureu , da bi Can prvi zabio za Liverpool. Mignolet je obranio i Navasu , a Henderson je pogodio za 'redse'. Iheanacho je uspio zabiti za City, no precizan je nakon njega i Lucas za slavlje velikog broja navijača Liverpoola .

Atletico Madrid bez Marija Mandžukića izgubio je nakon penala od meksičke Americe . Nakon 90 minuta bilo je 0-0. Penale su za 'rojiblancose' promašili Siquiera , Koke i Suarez , a precizni su bili Gabi i Miranda . U meksičkoj momčadi tri su igrača bila precizna, a dva su promašila što je bilo dovoljno za slavlje protiv španjolskog prvaka .