Komentari 99

Remi na Anfieldu: Liverpool je dominirao protiv Chelseaja...

10

Liverpool i Chelsea odigrali su prvu utakmicu polufinala Liga kupa. Na Anfieldu je bilo 1-1. Chelsea je imao tek dva udarca na gol, po jedan u svakom poluvremenu

Liverpool i Chelsea odigrali su prvu utakmicu polufinala Liga kupa na Anfieldu. Završilo je bez pobjednika (1-1). Chelsea je poveo iz penala preko Hazarda, Liverpool je spasio Sterling čudesnim golom u drugom poluvremenu.

REUTERS/PIXSELL

Liverpool je bolje otvorio utakmicu, ali Chelsea je poveo. Nakon nekoliko opasnih napada domaće momčadi, Chelsea u prvoj konkretnoj akciji ulazi na polovicu Liverpoola, Hazard pada u šesnaestercu i to je penal. Emre Can je bio blizu Edena Hazarda. Belgijac pada, sudac pokazuje na bijelu točku. Hazard je sam izveo penal i zabio za 1-0. Bio je to prvi udarac Chelseaja na gol 'redsa'.

Pred kraj prvog dijela Diego Costa je, ležeći na travi, igrao rukom. Martin Atkinson nije se oglasio, a igrači Liverpoola okružili su ga tražeći penal. Chelsea je u prvih 45 minuta imao jedan jedini udarac prema golu Liverpoola, a to je bio Hazardov penal. Liverpool je imao sedam udaraca prema golu Chelseaja...

U drugom dijelu Liverpool opet počinje bolje. Raheem Sterling je u 59. minuti zabio fantastičan gol. Primio je loptu Sterling na 40 metara od Chelseajevog gola okrenut leđima, krenuo je brzonogi engleski igrač prema golu, gostujući igrači samo su ga gledali, a Sterling je lijevom nogom zabio u suprotan kut.

U 67. minuti utakmice na Anfieldu kapetan Liverpoola Steven Gerrard pogodio je stativu. Chelsea je imao puno sreće. Nevjerojatan je podatak da je Mourinhova momčad u današnjoj utakmici imala dva udarca prema golu Liverpoola, po jedan u svakom poluvremenu. U prvih 45 minuta to je bio Hazardov penal...

Zanimljivo, u engleskom Liga kupu ne vrijedi pravilo gola u gostima.

Uzvrat je za tjedan dana.

Mourinho nakon "autobusa" na Anfieldu: 1-1 je pošteno

Liverpool je imao 20 pokušaja prema golu, Chelsea tek dva.

Domaći su imali 7-0 u kornerima i posjed lopte od 62 posto.

Jose Mourinho hladno je nakon utakmice rekao:

- Izjednačeno je pošten rezultat.

- Nisam tužan kao kad izgubimo, niti sam sretan kao kod pobjeda. Moji osjećaji su negdje u sredini. Dobro smo se branili, a Courtois je imao svoju večer - dodao je Mourinho.

Liga kup, polufinale, prva utakmica:

• Liverpool - Chelsea 1-1 (Sterling 59 / Hazard p 18)
  • Tottenham - Sheffield United (srijeda)

Zanimljivosti:

• Liverpool u zadnje četiri utakmice na Anfieldu ne zna za pobjedu protiv Chelseaja. U studenom prošle godine bilo je 2-1 za Chelsea. U travnju 2014. Chelsea je slavio 2-0, a 2013. godine na Anfieldu je bilo 2-2
  • Posljednja pobjeda Liverpoola na Anfieldu koja je ujedno i posljednja protiv londonskog kluba datira iz 2012. godine kad je bilo 4-1 za "Redse". U zadnjih pet utakmica Liverpool nije našao rješenje za Chelsea, koji je slavio triput uz dva remija