Komentari 16

Lokomotiva i Split bez golova, Zelenika je spašavao "lokose"

4

Nogometaši Lokomotive i Splita odigrali su 0-0 na Maksimiru u sklopu prvog ogleda 27. kola HNL-a. Split je bio dosta bolja momčad, ali nije uspio iskoristiti svoje šanse

Lokomotiva i Split otvorili su 27. kolo HNL-a na Maksimiru. Lokomotiva je kao petoplasirana momčad dočekala Split na četvrtom mjestu. "Uspavanka" na Maksimiru završila je bez golova (0-0).

Puno bolja igra Splita i konkretnije šanse u prvom poluvremenu, ali na Maksimiru u prvih 45 minuta nije bilo golova. U drugom poluvremenu Split je ponovno pokazao nešto bolju igru, ali nedovoljno za tri boda. Oliver Zelenika, Dinamov golman na posudbi u Lokomotivi, sjajnom je intervencijom spasio svoju momčad u sudačkoj nadoknadi.

- Nije lako igrati protiv momčadi kao što je Split. Nismo pobijedili, ali dobra je stvar što nismo primili gol. Ostajemo u utrci za četvrto mjesto, imamo dobar raspored, ali još ništa nije riješeno - rekao je trener Lokomotive, Tomislav Ivković.

"Lokosi" i Splitovci dosad su odigrali 10 međusobnih susreta, a ovo je bio četvrti remi u njihovim susretima. Svaka momčad ima po tri pobjede.

U subotu veliki derbi na Poljudu igraju Hajduk i Dinamo (15 sati), a Istra od 19 sati dočekuje Zadar. U nedjelju Slaven Belupo igra protiv Rijeke (15 sati), a Hrvatski dragovoljac od 19 sati dočekuje Osijek.