• Komentari 174
  • Share 122
  • Tweet6

Ludnica u Slovačkoj: Hajrović odveo BiH na korak do SP-a!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je veliki korak prema SP-u u Brazilu. BiH je u Žilini pobijedila Slovačku 2-1. Sad joj trebaju još dvije pobjede...

Utorak, 10. 9. 2013. u 22:53    Piše: Marko Šnidarić

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Slovačku u Žilini 2-1 i stigla nadomak odlaska na Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu. Momčad koju vodi Safet Sušić uzvratila je Slovacima za poraz na Bilinom Polju.

- Mislim da nam se sad ne može dogoditi neuspjeh. Idemo u Brazil - rekao je presretni izbornik BiH Safet Sušić.

Slovaci su poveli 1-0 golom Mareka Hamšika dvije minute prije kraja prvog poluvremena. Na tribinama stadiona u Žilini bilo je preko 5000 navijača Bosne i Hercegovine. A onda - ludilo. U 71. minuti Ermin Bičakčić zabija za 1-1 i BiH je krenula po pobjedu.

A nju je čudesnim golom izborio Izet Hajrović koji je debitirao na najbolji mogući način za svoju reprezentaciju. Opalio je Hajrović s više od 25 metara i "rasparao" mrežu slovačkog golmana.

Za BiH su ostale još dvije utakmice kvalifikacija za SP, protiv Lihtenštajna i Litve. S dvije pobjede Bosna i Hercegovina odlazi u Brazil.

- Ako nismo u stanju dobiti u Litvi, nismo ni zaslužili otići u Brazil - dodao je Sušić.

Srbija razbila Wales

U utakmici naše skupine Srbija je bez većih problema slavila na gostovanju u Walesu 3-0. Filip Đorđević zabio je za 1-0. Prije kraja prvog dijela Aleksandar Kolarov fantastičnim golom s 30 metara povećao je vodstvo Srbije, a Lazar Marković u 55. minuti stavio točku na i.

U drugoj utakmici naše skupine Škotska je na gostovanju u Makedoniji slavila 2-1.

Nizozemska i Italija izborile SP

Nizozemska i Italija izborile su plasman na SP.u u Brazilu. Sad je već sedam reprezentacija izborilo SP, domaćin Brazil, Japan, Australija, Iran, Južna Koreja i spomenute dvije reprezentacije, Nizozemska i Italija.

• Bjelorusija - Francuska 2-4

Tagovi: nogomet, kvalifikacije za sp 2014, bosanskohercegovačka nogometna reprezentacija, bih

Izdvojeni komentari 174 komentara Pogledaj sve komentare
10.09.2013., 23:19

sokacc: čestitke našoj Bosni.....ako je netko zaslužio sa ovih prostora da poslije toliko jada,čemera i tuge,razgali srce svom narodu odlaskom na jedno veliko takmičenje,onda je to iznad svega nogometna repka Bosne i Hercegovine..kapa dolje za znanje,za borbenost i srčanost..naprijed Bosnoooo..

10.09.2013., 23:05

Viktor Budaković: Čestitam susjedi. Zaslužili ste ići u Brazil i ići ćete. Svaka čast.

10.09.2013., 23:11

flori: Drago mi je zbog susjeda,navijao sam za njih sad Bosanci držite fige nama da prođemo!!!