Komentari 38

Manchester City zabio sedam golova u drugom poluvremenu

2

U srijedu nije bilo iznenađenja u engleskom liga kupu. Manchester City, Chelsea i Tottenham nisu imali problema, Newcastle je prošao nakon produžetaka u Londonu

Manchester City nije dopustio nikakvo iznenađenje u trećem kolu Capital One Cupa te je s uvjerljivih 7-0 protiv Sheffield Wednesdaya krenuo u obranu naslova.

Nakon prvih 45 minuta ništa nije sugeriralo katastrofu gostiju jer se na odmor otišlo s 0-0. Međutim, već nakon prvih deset minuta nastavka "građani" su imali 3-0.

Seriju je golom u 47. minuti otvorio Frank Lampard. Samo šest minuta poslije zabio je Edin Džeko. Minutu poslije Džeko je bio asistent, a mrežu gostiju pogodio je Jesus Navas

U 58. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon isključenja Zayattea, a siguran realizator s bijele točke bio je Yaya Toure. Džeko je u 77. minuti drugim golom na utakmici donio 5-0 Cityju, a u samoj završnici još dva gola za nebesko plave i konačnih 7-0 zabili su Pozo i Lampard.

Chelsea je s 2-1 slavio protiv Bolton Wanderersa, Tottenham s 3-1 protiv Nottingham Foresta, a Jelavićev Hull City poražen je kod WBA s 2-3.