Komentari 852

Golijada u Rijeci: 'Bili' razbijeni 4-2 uz hat-trick Kramarića...

19

Nešto manje od 9.000 gledatelja na Kantridi vidjelo je čak šest golova. Nogometaši Rijeke svladali su Hajduk 4-2, uz tri gola Kramarića i jedan gol Anasa Sharbinija...

Rijeka je na Kantridi u 120. Jadranskom derbiju slavila protiv Hajduka rezultatom 4-2 i tako još jednom potvrdila da je u ovom trenutku jednostavno bolja momčad.

Već u desetoj minuti Kramarić zabija za vodstvo Rijeke. Sharbini je dao za Leovca koji je ubacio s lijeve strane, a nitko iz obrane Hajduka nije uspio izbiti jednu ne pretjerano opasnu loptu, a Kramarić je ostao sam na nekih deset metara gdje je stigao zaštopati loptu i plasirati ju iza leđa Stipice

Samo tri minute kasnije Gotal je s desne strane odlično dao loptu za Kouassija koji lažnjakom vara dio obrane i puca, a lopta na putu prema golu udara u Samardžića i mijenja putanju te vara Vargića za izjednačenje Hajduka

Sjajni Andrej Kramarić

U 22. minuti odlično skače omaleni Andrej Kramarić nakon ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane i glavom s nekih desetak metara pogađa u donji lijevi kut za novo vodstvo domaćina

Nakon samo 20 minuta od svog prvog gola Kramarić je zabio i treći. Primio je napadač Rijeke loptu na 15 metara malo iskosa s lijeve strane, a onda krasno plasirao pod prečku za svoj hat-trick

U 40. minuti Kramarić je pucao s desne strane, a Stipica odbio no samo do Sharbinija koji iz velike blizine gura loptu u mrežu za novi šok u splitskoj momčadi

Bomba Caktaša pred kraj susreta

U drugom je poluvremenu Hajduk pokušavao preko raspoloženih Vlašića i Malokua, no Kouassi je nekoliko puta bio neprecizan. Rijeka kao da je maknula nogu s gasa i jednostavno držala sve ono što je fantastično napravila u prvom poluvremenu

U 83. minuti Kouassi je pokušao po desnoj strani, no lopta se odbila do Caktaša koji šalje bombu s nekih 25 metara malo iskosa s desne strane. Vargić to nikako nije mogao obraniti.

Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao i bila je to uvjerljiva pobjeda za momčad Matjaža Keka koju sada čeka europski dvoboj protiv Vikingura, a zatim i novi derbi protiv Istre. Hajduk također igra treće pretkolo Europske lige, a između dva susreta protiv kazahtanskog Šahtera na Poljud stiže Slaven Belupo. Nakon uzvrata protiv Šahtera momčad Igora Tudora ide na gostovanje u Kranjčevićevoj kod Lokomotive