Komentari 225

Portugal bolji od Srbije, Irska je kod kuće izvukla remi u 91.

11

Portugal je na stadionu Benfice u Lisabonu svladao Srbiju 2-1, Irska i Poljska su u Dublinu odigrali 1-1, dok su mreže Mađarske i Grčke mirovale u Budimpešti...

U tri posljednje utakmice nedjeljnog djela kvalifikacijskih utakmica za plasman na Europsko prvenstvo koje će se održati u Francuskoj sljedeće godine, Portugal je kod kuće svladao Srbiju 2-1, Irska i Poljska su u Dublinu odigrali 1-1, dok su mreže Mađarske i Grčke mirovale u Budimpešti.

Na stadionu Benfice u Lisabonu Portugal je poveo već u desetoj minuti kada je Fabio Coentrao ubacio u šesnaesterac, a Ricardo Carvalho glavom bez ikakvih problema zabio pored nemoćnog Vladimira Stojkovića

Nije to previše šokiralo goste koji su do kraja prvog poluvremena prijetili preko Tadića, Ljajića i Kolarova, no niti jedan od tih pokušaja nije išao u okvir gola. U obrani Srbije puno su nereda napravili Danny, Nani i Cristiano Ronaldo koji je u 30. minuti snažno opalio s nekih tridesetak metara. Lopta je išla pod prečku, no Stojković je odlično reagirao i fantastičnom reakcijom izbio loptu u korner

'Škarice' Matića

Do 60. minute igralo se praktički na sredini terena, svi su napadi na obje strane završavali na samom rubu šesnaesteraca, a onda su u razmaku od samo dvije minute pala dva gola. Prvo je Nemanja Matić u 61. minuti škaricama zabio za 1-1. Sjajno je reagirao na ubacivanje Kolarova, savršeno zahvatio loptu, a golman Portugala Patricio nije mogao zaustaviti taj udarac. Domaćini su signalizirali zaleđe, no čini se kako je Matić ipak bio 'u liniji'.

Međutim, već u sljedećem napadu Nani je krenuo u kontru, proigrao Moutinha koji je s desne strane ubacio u peterac. Fabio Coentrao je izvrsno pratio akciju, praktički je sam izbio pred Stojkovića te ga hladnokrvno svladao

Nakon toga se utakmica potpuno otvorila. Srbija je propustila priliku Radoslava Petrovića koji je pucao s nekih dvadesetak metara ravno u golmana, dok je Portugal prijetio preko Ronalda i Quaresme. Portugal je, već po običaju, i u ove kvalifikacije loše krenuo, no ova bi pobjeda mogla smiriti izrazito kritične navijače koji traže puno bolje igre od svoje reprezentacije.

Poljaci pali u sudačkoj nadoknadi

Poljska je na stadionu Aviva u Dublinu od 26. minute golom Sławomira Peszka vodila sve do sudačke nadoknade kada je Long zabio za Irsku. Hrabro su se Poljaci branili praktički cijelu utakmicu, a Irci pokušavali preko McGeadyja, Bradyja i Keanea, no na semaforu je stajalo 0-1 sve do prve minute sudačke nadoknade kada je Shane Long zabio s nekih desetak metara za erupciju oduševljenja domaćih navijača

Miroljubivo u Budimpešti

Gledatelji na Groupama Areni u Budimpešti između Mađarske i Grčke praktički cijelu utakmicu nisu vidjeli ozbiljniju šansu, točnije do 89. minute, kada je 27-godišnji Srbin Nemanja Nikolić, koji 20 minuta ranije ušao u igru, s pet metara čisti 'zicer' poslao 'nebu pod oblake'. Utakmica je završila 0-0, a Mađarskoj je ovo i četvrta utakmicu u nizu u kojoj ne zna za poraz. U skupini F nalazi se na trećem mjestu s 8 bodova, dok je Grčka posljednja s tek dva osvojena boda.