Komentari 11

Posrnuo Ajax: U pet minuta su prosuli čak dva gola prednosti

1

Dinamov protivnik iz skupine Lige prvaka, Ajax, ne briljira u prvenstvu. U 13. kolu nizozemskog prvenstva izgubio je od Brede nakon vodstva 2-0. Završilo je 2-2

Nogometaši Ajaxa i drugo kolo zaredom u nizozemskom prvenstvu ne znaju za pobjedu. Iako su u 83. minuti vodili s 2-0 to nije bilo dovoljno za osvajanje tri boda protiv Brede u 13. kolu Eredivisie.

Momčad Franka de Boera povela je preko Miralema Sulejmanija u 36. minuti prvog poluvremena, a tih 1-0 je ujedno bio i konačan rezultat prvih 45 minuta igre. U drugom dijelu nije bilo golova sve do šest minuta prije kraja, a tada se otvorilo. Najprije je Derk Boerrigter povisio na 2-0 za Ajax i činilo se da će to biti dovoljno za tri boda.

Međutim, Breda je pogocima Kolka u 84. i Schildera u 89. minuti utakmice poravnala na 2-2, te ujedno postavila konačan rezultat. Ajax je trenutno četvrta momčad prvenstva sa 21 osvojenim bodom, odnosno 10 manje od vodećeg Alkmaara koji ima i utakmicu manje od "kopljanika".

Nogometaše Ajaxa nadolazećeg tjedna očekuje susret Lige prvaka protiv Lyona u Francuskoj, dok u istoj skupini zagrebački Dinamo gostuje kod madridskog Reala.