Komentari 551

Hrvatska uzela važan bod u Belgiji: Vida promašio pobjedu

13

Hrvatski reprezentativci osvojili su veliki bod na teškom gostovanju kod Belgije odigravši 1-1. 'Vatreni' su poveli preko Perišića, a Gillet je postavio konačni rezultat

O novoj generaciji Belgiji govorilo se samo u superlativima, a posebno uoči velikog okršaja s Hrvatskom u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. 'Crveni vragovi' s jakim pojedincima na papiru su bili i favoriti, no 'vatreni' su pokazali iskustvo igranja na teškim gostovanjima uzevši važan bod na stadionu Kralja Baudouina u Bruxellesu.

Momčad Igora Štimca odigrala je 1-1 protiv Belgije te može biti zadovoljna ishodom nakon dva kola i izborenih četiri boda protiv dviju neugodnih reprezentacija. Nerješeni ishod najpravedniji je rezultat na mokrom travnjaku, iako protiv uigranije Belgije Hrvatska nije zadovoljila igrom.

No cilj je opravdao sredstvo, a svodilo se na zadržavanje rane prednosti koju je donio Ivan Perišić već u šestoj minuti. Mandžukić je sjajno ubacio u 16-erac, belgijska obrana je slabo reagirala, a veznjak Borussije Dortmund rutinski je zabio 'plasirkom'. Uz još jednu izglednu priliku Jelavića hrvatska igra tu je praktički stala. Čuvanje prednosti nije se isplatilo jer su domaćini zasluženo došli do izjednačenja u posljednjim sekundama prvog poluvremena kad je sjajnom golčinom Gillet probušio Pletikosu.

Belgija je u nastavku krenula po pobjedu, a najveću priliku propustio je Benteke pogodivši Šimunića pred praznim golom. Belgijci su dominirali do kraja no neiskustvo mladih igrača protiv rutinirane Hrvatske im je odmoglo.

U posljednjoj minuti Vida je promašio pobjedu neshvatljivo slabo pucavši neometan pored belgijskog gola.

Štimac je napravio eksperiment s Radoševićem, koji se solidno snašao, ali nije mogao donijeti prevagu, a izostanak Ćorluke mogao se osjetiti u obrani u trenucima kad je Hrvatska panično spašavala rezultat.

Hrvatski navijači vjerojatno neće biti oduševljeni igrom Štimčeve reprezentacije, no ona zasad daje rezultate.