Komentari 302

Rijeku sekunde dijelile do sva tri boda, Mbia izjednačio u 91.

9

U utakmici koja je označena kao najveća europska na Kantridi još od gostovanja Reala prije 30 godina, Rijeka je vodila s 2-1 sve do početka sudačke nadoknade...

Igrači Matjaža Keka nagrađeni su pljeskom devet tisuća gledatelja na Kantridi, ali ostaje gorak okus nakon susreta protiv Seville. Golovima Kramarića i Kvržića Rijeka je preokrenula zaostatak iz prvog poluvremena, imala je i igrača više, a svih 11 koji su bili na terenu u 91. minuti samo su nemoćno gledali kako Stephane Mbia spašava Sevillu i zabija za 2-2 u samoj završnici utakmice.

Greška Tomečaka za 0-1

U prvom poluvremenu Sevilla je bila toliko bolja da Rijeka nije uspjela uputiti nijedan udarac prema golu. Španjolci su istovremeno šutirali četiri puta u okvir, a jedan od tih udaraca završio je u mreži Ivana Vargića

Njegov imenjak Tomečak loše je reagirao na ubacivanje s desne strane, glavom je spustio loptu idealno za Iaga Aspasa, koji je u 26. minuti imao dovoljno vremena da se na desetak metara od gola namjesti na lijevu nogu i pogodi sami kut gola Rijeke.

Igrač više od 52. minute

Što god je Kek rekao igračima na poluvremenu, upalilo je. Rijeka se poslije odmora vratila kao bolja momčad, a u 52. minuti dobila je veliku nagradu za trud. Kramarić je pobjegao obrani Seville, ušao u šesnaesterac, gdje ga s leđa ruši Timothee Kolodziejczak.

Stoper Seville dobio je izravni crveni karton, Kramarić je sam iz penala bio savršeno precizan i odmah je otišao proslaviti tih 1-1 s Armadom iza gola na koji je Rijeka napadala u nastavku.

Kramarić je u 68. minuti došao do asistencije, nakon što je s lijeve strane ušao u šesnaesterac i odmah dao povratnu loptu u sredinu, gdje je spreman bio Zoran Kvržić. Njegov udarac odbio se od Daniela Carrica, prevario je Beta i završio u mreži za 2-1 Kekove momčadi.

Ovacije počele prerano

Kvržić je u 74. minuti izašao iz igre uz ovacije Kantride, a ulazak Damira Zlomislića značio je da Kek ide na zatvaranje sredine terena. Poslije Kvržića, veliki pljesak je dobio i sjajni Kramarić koji je u 82. minuti prepustio svoje mjesto Ivanu Krstanoviću

No slavlje je počelo prerano na Kantridi. Stephane Mbia specijalizirao se za golove u sudačkoj nadoknadi Europske lige, a slično onom što je napravio protiv Valencije na Mestalli u polufinalu prošle sezone, napravio je i u Rijeci u 91. minuti. Na ubacivanje s lijeve strane ostao je potpuno sam na petercu, odakle lijevom nogom bez poteškoća donosi Sevilli važan bod.

Feyenoord je u drugoj utakmici skupine G pobijedio Standard s 2-1, golovima Svena van Beeka (47.) i Elvisa Manua (84.). Jonathan Viera zabio je za Belgijce u 65. Sevilla vodi s četiri boda, Nizozemci i Belgijci imaju po tri, a Rijeka jedan.