Komentari 199

Slaven Bilić šokirao i Anfield: West Ham je razbio Liverpool!

12

Gubi od prošlogodišnjeg davljenika Leicestera i novog prvoligaša Bournemoutha, a pobjeđuje Arsenal i Liverpool. To je Bilićev West Ham. "Čekićari" su pobijedili 3-0!

Slaven Bilić ušao je u povijest West Hama kao prvi menadžer koji je slavio na gostovanju kod Liverpoola u prvenstvenoj utakmici nakon 52 godine! "Čekićari" su pobijedili 3-0 na Anfieldu u 4. kolu Premiershipa. West Ham je posljednji put pobijedio Liverpool u gostima 14. rujna 1963. godine. Bilo je 2-1.

- Taktika za Liverpool? Zovite to parkiranjem autobusa, double-decker ili triple-decker. Za mene je to igra iza lopte - najavio je Slaven Bilić gostovanje na Anfieldu nakon dva domaća poraza od Leicestera i Bournemoutha.

Došao je Slaven na Anfield, "uparkirao" svoju momčad na teren i srušio Liverpool. Svi iza lopte, brze kontre i kažnjavanje svake pogreške. Lanzini je zabio za 1-0 već u 3. minuti utakmice. Noble je u 29. minuti povisio na 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Sakho u sudačkoj nadoknadi utakmice. Čudesan dan za navijače West Hama.

Liverpool je bio momčad koja je veći dio utakmice napadala, ali West Ham je sjajno stajao na terenu. Bilić je zatvorio sve prilaze golu. Coutinho je u 52. minuti dobio drugi žuti karton i to je bitno otežalo Liverpoolovu misiju povratka u utakmicu.

Sudac je vratio Liverpool u utakmicu dvojbenim isključenjem Noblea. Igrač West Hama morao je van zbog starta s visoko podignutim džonom.

No gosti ne samo da su se obranili, već su zabili i treći gol Liverpoolu i nakon Arsenala na Emiratesu u prvom kolu, napravili su novu senzaciju u Premiershipu.

Dejan Lovren igrao je cijelu utakmicu za Liverpoolu, a glavni je krivac za drugi gol. Naš je stoper petljao u blizini svog šesnaesterca, izgubio je loptu, a u nastavku akcije West Ham je zabio preko Noblea za 2-0.

Doma je kriminalan, u gostima pobjeđuje Arsenal i Liverpool

Čudan je taj West Ham ove sezone. Nakon senzacije na startu i pobjede protiv Arsenala, Bilićeva momčad izgubila je dvije domaće utakmice u nizu.

Prvo od Leicestera koji se prošle sezone grčevito borio za opstanak pa od novog prvoligaša Bournemoutha

No u gostima je to neka druga momčad. Nakon Arsenala na startu sezone, Bilić je skinuo skalp i Liverpoolu usred Anfielda. Arsene Wenger i Brendan Rodgers morali su stisnuti ruku i priznati hrvatskom treneru da je bio bolji.