Komentari 17

Soriano je golčinom donio bod Salzburgu, Dinamo je vodeći

3

U drugoj utakmici Dinamove skupine Celtic je dvaput imao vodstvo u gostima kod Salzburga. Na kraju je završilo 2-2, što znači da je Dinamo vodeći u skupini D EL-a

Celtic je poveo u 14. minuti u Austriji preko Mubaraka Wakasa. Ganac je pogodio donji kut gola s ruba šesnaesterca nakon dobre asistencije Krisa Commonsa, ali vodstvo nije potrajalo do kraja prvog poluvremena. Izjednačio je Alan, čiji se udarac odbio od Efea Ambrosea i prevario Craiga Gordona za 1-1 u 36. minuti.

Sreća se vratila Celticu u 60. minuti. Udarac Scotta Browna s 25 metara završio je na nozi Andrea Ramalha, lopta je promijenila smjer i ostavila golmana Petera Gulacsija bez šanse. Konačnih 2-2 postavio je Jonatan Soriano u 78. minuti, golčinom iz slobodnjaka s 30 metara. Bio mu je to 78 gol u 82 utakmice u dresu SalzburgaU drugom kolu za dva tjedna Dinamo gostuje u Škotskoj, a Astra dočekuje Austrijance.

Hrvati u EL-u

Bešiktaš Slavena Bilića na svom travnjaku odigrao 1-1 protiv Asterasa.

Inter je slavio u Kijevu protiv Dnjipra, ali bez Matea Kovačića koji, iako je doputovao s momčadi, nije bio niti na klupi zbog lakše ozljede pete koju je zaradio na treningu. Kod Dnjipra Ivan Strinić je odigrao cijelu utakmicu i u 52. mniuti dobio žuti karton dok je Nikola Kalinić u igru ušao u 79. minuti utakmice. Mladen Bartulović nije bio niti na klupi za pričuve.

Panathinaikos je kod kuće poražen od Dinama iz Moskve 0-2, a u redovima grčke momčadi cijelu je utakmicu odigrao Gordon Schildenfeld, dok je Danijel Prajnić zamijenjen u 80. minuti. Mladen Petrić je u igru ušao s klupe u 75. minuti susreta.

Wolfsburg je na gostovanju kod Evertona poražen 1-4, a cijelu je utakmicu u redovima gostiju odigrao Ivica Olić.

Fiorentina je kod kuće svladala Guingamp, a Milan Badelj je za domaćine odigrao cijelo drugo poluvrijeme.

Legia je na svom terenu svladala Lokeren 1-0, a cijelu je utakmicu za domaćine kao kapetan odigrao Ivica Vrdoljak.

Dinamo Kijev je kao gost svladao Rio Ave 3-0, a cijelu je utakmicu za goste odigrao Domagoj Vida.