Komentari 103

Splitovci su izdržali sve i preko Beer Sheve ušli u 3. pretkolo...

8

Momčad Ivana Matića odigrala je 0-0 na ciparskoj Larnaci protiv izraelske Hapoel Beer Sheve i tako izborila plasman u daljnje natjecanje ovogodišnje Europske lige

Nogometaši Splita u uzvratnom su susretu drugog pretkola Europske lige odigrali 0-0 na Cipru protiv Hapoel Beer Sheve i tako zahvaljujući 2-1 pobjedi iz prve utakmice odigrane na Parku mladeži izborili plasman u daljnje natjecanje.

Već od samog početka susreta Hapoel je pritisnuo nogometaše Splita, a u petoj minuti Gordana je fantastičnim udarcem s 20-ak metara pogodio prečku i najavio tešku utakmicu za momčad Ivana Matića

U 13. minuti prvo je lopta prošla preko noge Buzaglu na pokušaju ubacivanja, ali u čudnom letu pala je točno na stativu i odbila se na peterac ravno na volej potpuno usamljenom Bardi. Ovaj je promašio loptu, pa je umjesto udarca na gol pogodio Glumca. Ponovno puno sreće za Split.

Split uzvraća u 20. minuti kada je Roce došao do lopte u sredini nakon greške Ejidea, ali nije ju uspio glavom preusmjeriti u prazan gol. No, osam minuta kasnije Barda je pobjegao iza leđa splitske obrane, dobio idealnu loptu u prostor, ali Vuković majstorski izlazi s crte i nekako zaustavlja njegov udarac s desetak metara. Prijetili su igrači Hapoela cijelo prvo poluvrijeme, a u sličnom tonu nastavili i nakon predaha u svlačionici.

Fantastični Vuković

Zamjene su Splitu donijele promjenu ritma, a posebice se istaknuo Belle koji je s nekoliko prodora po bokovima kreirao nekoliko prilika za gol, no momčad Split danas jednostavno nije znala zabiti na Cipru

Posebno je napeto bilo pri kraju susreta kada se igralo praktički na polovici Splita, a u sudačkoj nadoknadi Split je mogao i do pobjede kada je nakon jedne kontre po desnoj strani ubačenu loptu Bilić s nekih osam metara poslao iznad gola.

Splićani će u trećem pretkolu igrati protiv Černomorca iz Odese koji se prošle sezone susreo s Dinamom u grupnoj fazi Europske lige. Prva utakmica igra se u Odesi 31. srpnja, a uzvrat 7. kolovoza u Splitu