Komentari 50

Split vodio, Lokosi izjednačili iz dvojbene odluke pomoćnika

7

Splićani su u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu poveli u 57. minuti utakmice golom Marka Roga, a devet minuta kasnije izjednačenje Lokosima donio je Jan Doležal

Nogometaši Lokomotive i Splita u Kranjčevićevoj su otvorili 17. kolo Prve HNL, a nakon 90 minuta svaki odnijeli po bod.

Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku smo gledali puno zanimljiviji nogomet. U 57. minuti loš centaršut igrača Lokomotive pred gol Splita prekinut je na nekih 30 metara od gola, a loptu je Kvesić s centra brzo dao do Cikalleshija koji je sjajno produžio do Roga na lijevoj strani. Sjurio se Rog prema golu i opalio s nekih deset metara iskosa u suprotnu malu mrežicu za vodstvo gostiju

Samo pet minuta kasnije u skoro identičnoj situaciji na suprotnoj strani našao se Leko, no njegov udarac, za razliku od Rogovog, odlazi kraj stative

Međutim, u 66. minuti Lokomotiva je ipak izjednačila. Rukavina je ostao sam na lijevoj strani i nakon dodavanja Mišića sjurio se prema golu te lagano dao za Doležala koji još lakše sprema loptu u mrežu za 1-1. Sumnjiva je to bila odluka sudaca na koju je Rugašević 'poludio' i vikao na pomoćnog suca jer ovaj nije podigao zastavicu te zbog oštrih prigovora dobio žuti karton.

Pritiskali su gosti do kraja utakmice te u trećoj minuti sudačke nadoknade imali i veliku priliku za sva tri boda. Glumac se dokopao lopte u šesnaestercu nakon gužve, opalio s nekih deset metara, no lopta je zapela u gužvi igrača pred golom domaćina.

U izjednačenoj utakmici u kojoj su gosti imali pet, a domaćini jedan manje udaraca u okvir gola, nekako je najrealnije da svakome pripadne po bod, iako su gosti pokazali nešto više.

Split je ostao na petom mjestu, a u sljedećem kolu igra gradski derbi na Poljudu, dok će Lokomotiva, koja je ostala četvrta i zadržala prednost nad Splitom od dva boda, u goste Zadru Ćire Blaževića.