Komentari 788

Tragikomična obrana Dinama: 'Modri' popili četiri Red Bulla

18

Dinamo je nakon 52 minute u Salzburgu gubio 4-0. Kiša je potopila teren, a Red Bull je potopio 'modre'. Na kraju 4-2 uz golove Ademija i Henriqueza za statistiku

Sat vremena prije utakmice u Salzburgu nije se znalo hoće li se igrati. Kiša je natopila travnjak, na Dinamovu žalost, igralo se, a Red Bull je potopio "modre" zabivši im četiri komada. Red Bull je slavio u 3. kolu Europske lige 4-2 uz "hat-trick" Alana. Za Dinamo su stvar malo uljepšali Ademi i Henriquez u zadnjih 10 minuta.

Dinamu je to 12. gostujuća utakmica u nizu koju je izgubio u skupinama u europskim natjecanjima. Zadnji put "modri" su dobili prije četiri godine kad su Sammir i Bišćan zabili za 2-0 kod Club Bruggea.

Dinamova obrana zaslužna je za titulu tragikomičara večeri. Ono što su odigrali Sigali, Josip Šimunić pa i Ivo Pinto vjerojatno ne bi bilo dovoljno niti za Dinamo ostane netaknute mreže u drugoj ligi. Alan se naklonio u 14. minuti utakmice, Sigali i Šimunić su ga gledali, pa su gledali jedan drugoga, pa malo u Eduarda...

Soudani je imao zicer četiri minute kasnije, ali odlično mu je obranio domaći golman. Kazna je stigla u 45. minuti kad je Alan opet bio sam. Ovoga puta zabio je nogom.

Ništa se nije promijenilo u drugom poluvremenu. Dinamova obrana nastavila je briljirati, a Andre Ramalho zabio je nakon kornera za 3-0. Ono što je Alan napravio u 52. minuti... Pinto je katastrofalno reagirao, Red Bull uzima loptu, Sigali dobiva kroz noge, a Alan "valja" po travi Šimunića i golmana Eduarda i zabija za 4-0.

Red Bull je mogao zabiti pet, šest komada. Ali Eduardo se pribrao i obranio par vrlo teških lopti. Kazna je stigla s druge strane. Stvar su za Dinamo uljepšali Arijan Ademi i Henriquez u zadnjih 10 minuta utakmice.

Prvo je Ademi zabio. Bila je to jedna od rijetkih dobrih akcija "modrih". Henriquez je bio okrenut leđima na rubu šesnaesterca, majstorski je petom iz prve dao Ademiju koji zabija prvi gol Dinama na utakmici. Henriquez je minutu prije kraja zabio za 4-2. Sam je išao na golmana domaće momčadi i mirno zabio drugi Dinamov gol.

Da stvar bude gora, Celtic je u drugoj utakmici skupine pobijedio Astru. Situacija nakon tri kola je sljedeća: Škoti i Austrijanci vode sa sedam bodova, Dinamo je treći s tri boda, Astra je posljednja bez boda.

Evo kako je to izgledalo u statističkom prikazu na Goalu.