Komentari 112

Rukometašice razočarale na otvaranju: Šveđanke su slavile

13

Izabranice Vladimira Canjuge poražene su u svojoj prvoj utakmici EP-a u Varaždinu od reprezentacije Švedske 28-30. U drugom kolu skupine C čeka ih Njemačka...

Rukometašice Hrvatske porazom su otvorile Europsko prvenstvo. U varaždinskoj su dvorani bolje bile Šveđanke rezultatom 30-28

Nakon nervoznog otvaranja i nekoliko promašenih prilika na obje strane, Šveđanke prve zabijaju u trećoj minuti. Odlično tada reagira Andrea Penezić koja okreće prednost na našu stranu, malo po malo Šveđanke su hvatale zalet i pokazale bolju uigranost i bolja rješenja u napadu. U 12. minuti Oden diže na 7-5, kada Švedska prvi put odlazi na dva gola razlike, a deset minuta kasnije ista igračica od bloka zabija za 13-10. Šveđanke su jednostavno bile prebrze i u svakoj kontri, ali i u svakom branjenju od iste.

Spore i nedovoljno agresivne

Međutim, nekoliko dobrih obrana Ivane Jelčić u drugom djelu prvog poluvremena, vratio nas je u igru. Penezić i Ježić pogađale su, a Hrvatska je na odmor otišla s izjednačenjem 17-17

Drugo poluvrijeme otvorile su naše s igračicom više, a Maja Zebić odmah pogađa za 18-17. Bilo je to posljednja prednost za izabranice Vladimira Canjuge, jer su Šveđanke vrlo brzo opet pokazale odličnu pripremljenost i moderniji rukomet. U svakom duelu bile su jače, u svakoj utrci brže, a veliku razliku radile su i s igračicom manje kada su svaki put igrale s igračicom u polju umjesto golmanice te redovito zabijale.

Konstantno lovljenje rezultata ostavilo je traga na našim igračicama koje su, svaki put kada bi i ulovile izjednačenje, radile tehničke pogreške. Previše su lopti izgubile naše reprezentativke, a Šveđanke su to znale kažnjavati.

Previše tehničkih pogrešaka

U 56. minuti nepogrešiva Gulden zabija svoj sedmi gol, a Šveđanke odlaze na plus četiri. Vratile su ponovno nekako naše i nošene navijanjem publike pokušale iznenaditi, no nisu uspjele. Imala je kapetanica Miranda Tatari 55 sekundi prije kraja, kod rezultata 28-30, nakon obrane Jelčić, priliku za smanjenje rezultata i eventualni pokušaj izjednačenja u samoj završnici, no nije uspjela pogoditi i to je bio kraj.

Protiv Šveđanki smo na velikim natjecanjima do sada igrali četiri puta i svaki put slavili, no izgubili smo onda kada se to najmanje očekivalo...Pred Canjuginim izabranicama sada je težak zadatak protiv reprezentacije Njemačke u drugom kolu.

Hrvatsku su predvodile Andrea Penezić i Maja Zebić s po šest golova. Marta Žderić imala je sedam obrana, a Ivana Jelčić deset. Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Isabelle Gullden sa sedam golova. Filippa Idehn imala je 11 obrana, a Johanna Bundsen jednu.