Komentari 14

Minimalan poraz PPD Zagreba u Ligi prvaka: La Rioja slavila

1

Rukometaši Prvog plinarskog društva iz Zagreba nastavljaju s vrlo dobrim igrama u najjačem europskom natjecanju. No jaka La Rioja u završnici je sačuvala pobjedu

Igrači Veselina Vujovića poraženi su s 22-21 u gostima kod španjolske La Rioje. PPD Zagreb na poluvrijeme je ponio prednost 12-9, nakon odlične igre u obrani, no domaći su nošeni podrškom dvije tisuće gledatelja preokrenuli rezultat u nastavku. PPD je imao posljednji napad na susretu, no nije ga realizirao, pa je ostao bez boda.

- Dominirali smo 50 minuta, primili smo samo 22 gola u gostima od ekipe koja je Kielu zabila 39, to dovoljno govori kako smo kvalitetnu obranu igrali. Ali nemamo široku rotaciju, oni su to znali iskoristiti, uz publiku su vrlo iskusno samo spuštali na pivota u drugom poluvremenu i izborili su mnogo faula i isključenja - rekao je Vujović.

- Užasno mi je žao, pogotovo jer su poveli prvi put tek u 55. minuti. Analizirat ćemo ovu utakmicu i vjerujem da ćemo u Zagrebu biti još bolji protiv njih i doći do pobjede, ali sad se posvećujemo utakmicama u SEHA ligi i reprezentaciji, prije nastavka Lige prvaka - dodao je Filip Ivić, koji je prikupio 13 obrana.

PPD je predvodio Domagoj Pavlović s pet golova, dok su po četiri zabili Ilija Brozović i Josip Valčić. Albert Rocas bio je najbolji kod La Rioje sa sedam golova.

I jedni i drugi imaju po dvije pobjede i dva poraza poslije prva četiri kola i bore se za treće mjesto u skupini, iza leđa PSG-a i Kiela. Liga prvaka nastavlja se 15. studenoga, kad PPD gostuje kod Meškova.