Komentari 7

Norvežanke osvojile europski naslov po šesti put u povijesti

1

Rukometna reprezentacija Norveške osvojila je ženski Euro u Mađarskoj i Hrvatskoj. U finalu u Budimpešti Norvežanke su svladale Španjolke 28-25 i uzele šestu titulu...

Norvežanke su nove europske rukometne prvakinje. U finalu u budimpeštanskoj Areni Lászla Pappa izabranice Þórira Hergeirssona svladale su Španjolsku 28-25 (10-12) i proslavile šesto zlato na natjecanjima najboljih Starog kontinenta.

Nakon izjednačenog početka, Španjolke su od vodstva 4-3 preuzele konce igre u prvom poluvremenu. Proradila im je golmanica Silvia Navarro s nekoliko važnih obrana i zaključala svoj gol na više od deset minuta. Sve to išlo je u korist Španjolskoj koja je na poluvremenu vodila 12-10.

No iz svlačionice je izašla neka druga Norveška. Nakon samo pet minuta rezultat je bio izjednačen, a do 45. Norvežanke su pobjegle na "+3" (23-20) i tu prednost uspjele održati do samog kraja. Španjolke su došle na samo jedan gol minusa dvije minute do kraja, nakon čega su gol Linn-Kristen Riegelhuth Koren i obrana Silje Solberg presudili utakmicu.

Najefikasnija u redovima novih prvakinja Europe bila je Riegeluth Koren s deset golova, jednako kao i najbolja Španjolka Nerea Pena.

U borbi za broncu Šveđanke su pobijedile Crnogorke 25-23 (11-12). Upravo su one protivnice Hrvatskoj u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Danskoj u prosincu sljedeće godine. Najkorisnija igračica prvenstva je Šveđanka Isabelle Gulldén, a najbolja obrambena igračica njena sunarodnjakinja Sabina Jacobsen.