Komentari 29

Austrijancu Reicheltu svjetsko zlato, Kostelić završio u ogradi

8

Zlatnu medalju osvojio je Hannes Reichelt s 11 stotinki prednosti ispred danas senzacionalnog Dustina Cocka i 24 stotinke boljim vremenom od Adriena Theauxa

Nakon što je jučer otkazan zbog nevremena, muški superveleslalom na Svjetskom prvenstvu u Beaver Creeku danas je ipak održan uz postavljenu stazu Austrijanca Winklera. Zlatnu medalju osvojio je Austrijanac Hannes Reichelt s 11 stotinki prednosti ispred danas senzacionalnog Kanađanina Dustina Cocka te 24 stotinke boljim vremenom od Francuza Adriena Theauxa .

Samo tri stotinke iza brončane medalje ostali su s istim vremenom Austrijanac Matthias Mayer te najveći favorit Norvežanin Kjetil Jansrud . Sjajan šesti bio je njegov sunarodnjak Aksel Lund Svindal koji se odlično spustio niz tešku i strmu stazu nakon oporavka od teške ozljede .

Težak pad Bodea Millera

Od hrvatskih skijaša nastupili su Ivica Kostelić , Natko Zrnčić-Dim , Max Ullrich te Istok Rodeš . Kostelić je nakon zaostatka od 46 stotinki na prvom te 83 stotinki na drugom prolaznom vremenu pao i završio u zaštitnoj ogradi . Natko Zrnčić-Dim puno je opreznije išao stazom koju je tek trebalo isprobati za kombinaciju u nedjelju i završio na 32. mjestu s dvije sekunde i 74 stotinke zaostatka. Ullrich je bio jedno mjesto iza Natka s tri sekunde i pet stotinki zaostatka, dok je Istok Rodeš imao čak šest sekundi i 36 stotinki zaostatka za pobjednikom te je od 50 skijaša koliko ih je završilo utrku, na kraju bio 45.

U svojoj povratničkoj utrci nakon ozljede domaći heroj Bode Miller je nakon velike prednosti u gornjem dijelu staze, u donjem dijelu teško pao i s velikom posjekotinom na nozi se spustio do cilja uz veliki pljesak gledatelja.

Amerikanci razočarali

Branitelj naslova Ted Ligety također je pomalo razočarao domaće gledatelje jer je završio na devetom mjestu sa 70 stotinki slabijim vremenom od Austrijanca Reichelta . Skijaši sljedeću utrku imaju u subotu kada je na rasporedu spust .