Komentari 12

Filip Zubčić iznenadio skijaški svijet: S brojem 63 do bodova

1

U švedskom Areu na rasporedu je bio veleslalom, u kojem je do sigurne pobjede stigao Marcel Hirscher. No iza njegovih leđa, hrvatski je skijaš došao do 6 bodova

Ivica Kostelić i Natko Zrnčić-Dim ove su sezone zajedno osvojili dva boda, a u petak ih je obojicu prestigao Filip Zubčić. U veleslalomu u Areu naš je 21-godišnjak sa startnim brojem 63 uspio doći do 29. mjesta u prvoj vožnji, samo da bi u drugoj još malo popravio svoj plasman.

Završio je na 25. mjestu s 5.92 sekundi zaostatka za pobjednikom, čime je osvojio šest bodova i trenutačno je najbolji hrvatski skijaš u Svjetskom kupu. Nastup u Švedskoj bio mu je deseti u karijeri.

- Prva vožnja bila je dobra, druga još i bolje. Jedino sam u gornjem dijelu išao previše ziheraški, trebao sam se više pustiti, ali sve u svemu, prvi bodovi su tu, jako sam zadovoljan - izjavio je Zubčić poslije utrke.

- Za dva dana je slalom, nadam se da bih i tamo mogao napraviti neki dobar rezultat - zaključio je Filip, kojem će se u toj utrci pridružiti i Kostelić.

Do pobjede je došao Austrijanac Marcel Hirscher sa 1.22 sekunde prednosti ispred Teda Ligetyja. Na postolje se popeo i njemački skijaš Stefan Luitz, koji je bio 28 stotinki sporiji od Ligetyja.

U ukupnom poretku vodi Kjetil Jansrud s 412 bodova, Hirscher ima 340, a Ligety 246.