Komentari 103

Čudesni Ivica Kostelić otvorio je SP u Garmischu broncom!

10

Najbolji skijaš u ukupnom poretku preselio se sa ostalom svitom u Garmisch na Svjetsko prvenstvo u skijanju. Ivica je prvenstvo otvorio broncom u superveleslalomu

Staza je grbava i jako opasna. Iznenadio sam se kad sam vidio u kakvom je stanju, rekao je Ivica Kostelić dan uoči superveleslaloma, prve discipline na Svjetskom prvenstvu u Garmisch-Partekirrchenu.

Od prvih sedam skijaša, trojica su izletila. Bode Miller je prolazio kroz zastavice, borio se i spašavao goli život, ostao bez štapa... I s takvom vožnjom završio je 12.

Ova medalja je za mene čisti bonus, rekao je brončani Ivica nakon utrke

A onda je sa starta krenuo najbolji skijaš u ukupnom poretku u Svjetskom kupu. Profesorska vožnja, bez grešaka, i Ivica je osvojio brončanu medalju u superveleslalomu! U disciplini koja se nikako ne može nazvati 'njegovom' Ivica je ponovno pokazao da skija u fenomenalnoj formi. A kad se još zna da je rekao kako se na SP ide odmarati i pripremati za završnicu Svjetskog kupa, uspjeh je još veći.

- Za mene je ova medalja čisti bonus. Prioritet na ovom prvenstvu je medalja u slalomu, a tako ostaje i nakon ove utrke - rekao je Ivica Kostelić uz dodatak:

- Staza je stvarno bila teška, borio sam se na njoj od početka do kraja.

I sada kad ima medalju oko vrata Kostelić može opušteno skijati u kombinaciji i slalomu, jedine preostale dvije discipline u koje će nastupati i u kojima je najveći favorit za naslov.

Nova svjetska medalja u vitrini Kostelićevih je sedma ukupno te osma Hrvatska. Janica ih je osvojila pet na SP-ima, Natko broncu na prošlom SP-u u superkombinaciji, a Ivica je prije ove u superveleslalomu osvojio i zlato u slalomu 2003. godine.

Staza je bila jako teška. Borio sam se od početka do kraja, dodaje

Slavio je Talijan Christof Innerhofer, dok je drugi bio Austrijanac Hannes Reichelt.

LIVE

Nakon što je utrku završilo 30 skijaša postalo je jasno da je Ivica osvojio broncu. Kao 40. skijaš iz startne kućice krenuo je Natko Zrnčić Dim i završio na 23. mjestu.

Svindal je odustao. Ivica je dalje treći. No slijedi Raich. Ni on nije blizu postolja. Trenutni poredak je Innerhofer, Reichelt, Kostelić

Krenuo je Ivica sa starta! Sjajno je odvozio Ivica na teškoj stazi. Za vodećim Innerhoferom zaostao je +0.72.

Spušta se Cuche, a iza njega Ivica Kostelić.

Innerhofer je novi vodeći

Bode Miller završio je treći iako je triput bio na rubu izletavanja. Vodstvo je preuzeo Reichelt koji je startao s rednim brojem 12

Austrijski skijaš Baumann novi je vodeći sa 1.39.79. Još desetorica skijaša i na redu je Ivica

Od sedmorice skijaša, trojica nisu završila utrku. Staza je grbava i jako opasna, baš kakvu je najavio Ivica uoči početka

Slovenac je 'skinuo' Slovenca. Andrej Jerman novi je vodeći u Garmischu nakon petorice skijaša koji su krenuli sa starta

Nakon Ligetyja spustio se Francuz Frey koji se jedva izvukao iz teških situacija. Staza je jako zahtjevna

Staza je uzela prvu 'žrtvu'. Ted Ligety je promašio vrata

Počeo je superveleslalom u Garmischu. Prvi je startao Slovenac Gorza i postavio vrijeme 1:42.45

Festival snijega

Superveleslalomom u Garmisch-Partenkirchenu počinje svjetsko prvenstvo u skijanju. U Bavarskoj mu tepaju Festival snijega, a 525 natjecatelja iz 69 država borit će se za medalje. Među njima i najbolji skijaš u ukupnom poretku, Ivica Kostelić koji je rekao kako mu svjetsko prvenstvo nije prioritet.

- Svjetski kup je najveći trofej koji skijaš može osvojiti. Ovdje u Njemačkoj neću ništa riskirati - rekao je naš skijaš.