Ajax uvjerljivom pobjedom u 1. kolu najavio obranu naslova

1

Polako startaju nogometna prvenstva, a ono nizozemsko počelo je uvjerljivom pobjedom aktualnog prvaka. Ajax je odmah pokazao da namjerava obraniti naslov

Aktualni nizozemski nogometni prvak Ajax uvjerljivo je krenuo kao obrani naslova prvaka. U 1. kolu Eredivisije momčad Franka Koemana slavila je na gostovanju kod De Graafschaapa 4-1 i zasjela na vrh ljestvice zbog najbolje gol-razlike.

Iako je De Graafschaap poveo golom glavom Teda van de Paverta u 15. minuti, već 16 minuta kasnije Ajax je došao do preokreta preko Miralema Sulejmanija i Derka Boettigtera. Potom je amsterdamski klub propustio realizirati penal, točnije nije ga uspio realizirati Siem De Jong, ali su srpski napadač Sulejmani svojim drugim golom i Theo Jansen dovršili posao. Jansenu i Boerrigteru bili su to premijerni golovi za Ajax po transferu iz Twentea, odnosno Waalwijka.

Dodajmo da je u derbiju 1. kola AZ Alkmaar na domaćem travnjaku savladao PSV 3-1. Golove za nizozemske prvake iz 2009. godine zabili su Maarten Martens, Nick Viergever i Jozy Altidore, a na putu do pobjede nije ih omela ni činjenica da su od 82. minute igrali s igračem manje (isključen je Moisander).