Komentari 95

PSG se vratio u Londonu, Leo Messi srušio Celtic u Škotskoj

19

Barcelona je u skupini C slavila na Celtic Parku 2-0 golovima Lionela Messija. Arsenal i PSG u derbiju skupine A odigrali su 2-2. Atletico Madrid slavio je kod kuće protiv PSV-a

Udaraca u okvir gola - deset. Golova - devet. Nije to statistika sjajnog krilnog igrača u rukometu. To je statistika Lionela Messija ove sezone u Ligi prvaka.

Da, devet golova iz deset udaraca u okvir.

Barcelona

Barcelona je rutinski riješila Celtic 2-0 golovima Messija u 24. i 56. minuti kad je zabio iz penala. Katalonci su nakon Cityjevog kiksa u Njemačkoj kod Borussije Mönchengladbach (1-1) osigurali prvo mjesto.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcu, kao i Jozo Šimunović koji je odradio solidan posao u obrani Celtica. Nije to bila onako raspoložena Barcelona kakvu smo navikli gledati, ali i ovo je bilo dovoljno za rutinsku pobjedu.

Celtic

Neymar je sjajnom loptom pronašao Messija u 24. minuti, a ovaj je iz prve pogodio za vodstvo. Barcelona je za 2-0 zabila iz dvojbenog penala koji je izborio Luis Suarez.

Sudac Daniele Orsato lako je mogao pokazati i na prekršaj u napadu jer je napadač Barcelone držao za ruku braniča, držao je i ovaj njega, ali Suarez je prvi pao, a Orsato je nasjeo. Messi je namjestio loptu i zabio za konačnih 2-0.

Sjajna utakmica u Londonu

PSG je poveo na Emiratesu kod Arsenala u 18. minuti golom Edisona Cavanija. Olivier Girodu izjednačio je u posljednjim trenucima prvog dijela iz penala. Nesretni Marco Veratti pogodio je u svoju mrežu u nastavku, a Lucas je ipak spasio bod u 78. minuti utakmice.

Paris Saint-Germain

U posljednjih deset minuta Cavani je imao dva zicera za novi preokret, no njegov prvi pokušaj je obranio Ospina, dok je drugi put pucao pored gola.