Komentari 48

Barçin golman darivao Slovake, Spahić šamarao koga je stigao

1

U prijateljskom ogledu Njemačke i Slovačke, došlo je do pomalo iznenađujućeg rezultata. Aktualni svjetski prvaci zaigrali su u 'komotnijem' sastavu bez svojih udarnih igala, pa u Augsburgu nisu nastupali Hummels, Neuer, Reus, Özil i Müller.

Tako se na golu našao Barcin Ter Stegen kojem utakmica u Bavarskoj neće ostati u najljepšem sjećanju.

Izravan je krivac za gol Juraja Kucke u 51. minuti čime je omogućio Slovacima preokret. Na njegovu žalost, to mu nije prvi kiks u dresu Elfa jer je početkom lipnja 2013. također darivao protivnika.

Nijemci su poveli Gomezovim penalom iz 13. minute, dok je Napolijev Marek Hamšik izjednačio prekrasnim golom iz daljine. Na kraju, gosti koji su nastupali u svom ponajboljem sastavu upisuju 1-3 pobjedu.

Treći protivnik Hrvatske na Euru također je bio aktivan. Aktualni europski prvaci odigrali su prijateljsku utakmicu protiv susjedne nam Bosne i Hercegovine i slavili rezultatom 3-1. Del Bosque je na teren poslao samo Fabregasa i Silvu od nominalnih prvotimaca, dok je ostatak momčadi bio sastavljen od igrača iz Primere, izuzev bekovskog para Azpilicueta - Bellerin.

BiH je pak nastupila u svom najjačem sastavu, no za njih se sve završilo na koncu poluvremena kad je kapetan Elmir Spahić zaradio isključenje zbog nedoličnog ponašanja. Ekscesima sklon stoper ponovo je zavodio reda, ovaj put na terenu. Fabregas i Azpilicueta našli su se na krivom mjestu u krivo vrijeme...

Kombinirana postava 'furije' rutinski je odradila ovu pripremnu utakmicu u kojoj se nametnuo Celtin Nolito, jedan od kandidata za prvu postavu Španjolaca na poziciji lijevog krila. Zabio je dva gola u pobjedi 3-1, dok je za BiH poentirao baš Spahić u 29. minuti.

Za kraj, izdvajamo majstorski gol starog lisca Ricarda Quaresme kojim je Portugal došao u vodstvo protiv Norveške u utakmici koju su priveli kraju rezultatom 3-0.